Advert
Bu haber 11 Ocak 2019 08:54:31 Tarihinde eklenmiştir. 182 Defa Okundu.

EMNİYET MÜDÜRÜNDEN ÖRNEK DAVRANIŞ

Emniyet Müdürü İntihara Kalkışan Vatandaşı O Sözü ile İkna Etti

EMNİYET MÜDÜRÜNDEN ÖRNEK DAVRANIŞ

 

 

 Muğla'da intihara kalkışan vatandaşı İlçe Emniyet Müdürü ikna etti.

 

 

Önceki gün Muğla 'nın Menteşe İlçesi 'nde meydana gelen olayda, ailevi sebeplerden dolayı bunalıma giren İlhan Yılmaz isimli bir inşaat işçisi, inşaatın en üst katına çıkarak intihara teşebbüsünde bulundu. Bu sırada olayı gören vatandaşlar durumu hemen 112 ve polis ekiplerine bildirdi.

 

 

Olay yerine kısa süre içinde gelen Muğla polisi tarafından şahsa, 'ilçe emniyet müdürü seninle konuşmaya geliyor' denildi ve atlaması önlenmeye çalışıldı. Ardından Menteşe İlçe Emniyet Müdürü Tümer Yılmaz, Menteşe İlçe Kaymakamı Caner Yıldız ile görüştü ve sonra intihar etmeye kalkışan vatandaşın yanına, çatıya çıktı.

 

 

İlçe emniyet müdürü şahsın intihara teşebbüs nedenini öğrenmesinin ardından onun yanına gitti ve şahsa, 'Kaymakam Bey maddi manevi ne problemi varsa gideririz dedi" dedi ve onu ikna etmeye çalıştı.

 

 

Vatandaşı tüm sıkıntılarının giderilebileceğine ve tüm sorunlarının çözüleceğine ikna eden Menteşe İlçe Emniyet Müdürü Tümer Yılmaz son çare olarak, 'Kaymakam telefonda seni bekliyor. Bekletmek ayıp olur, gel konuş' dedi. İnşaat işçisi İlhan Yılmaz kaymakam Caner Yıldız ile görüşmek için telefonu alacağı sırada emniyet müdürü Yılmaz'ın kolundan yakaladı.

 

 

Ardından işçi Yılmaz, emniyet müdürünün kollarında aşağıya indirildi ve intihar etmeden kurtarıldı.

 

 

İlhan Yımaz 'ın Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde müşade altına alındığı öğrenildi.

 

 

 

Kamubulteni.com 

Diğer GÜNCEL Haberleri