Advert
Bu haber 17 Aralık 2018 10:53:53 Tarihinde eklenmiştir. 560 Defa Okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Şanlıurfa’ya Mı Geliyor?

Yerel seçimler öncesi her ilde miting yapmak isteyen Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, kurmaylarına "Programı buna göre hazırlayalım" talimatını verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Şanlıurfa’ya Mı Geliyor?

 

 

 

 

 

 

AK Parti'de ilçe belediye başkan adaylarının yüzde 70'inin netleştiği ve yarından itibaren açıklanmaya başlayacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın son MYK toplantısında parti kurmaylarına "Her ilde miting yapmak istiyorum. Programı buna göre hazırlayalım" talimatı verdiği öğrenildi. Erdoğan'ın açıklayacağı seçim sloganında ise MHP ile yapılacak ittifaka vurgu yapılacağıve milliyetçi söylemlerin de yer alacağı öne sürüldü.

 

 

 

"Her ilde miting yapmak istiyorum"

 

 

AK Parti'de aday belirleme çalışmalarının sonuna gelinirken, bir yandan da izlenecek propaganda sürecinin planlaması yapılıyor. Tüm hazırlıkları yakından takip eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın propaganda sürecinde tüm illerde miting yaparak vatandaşlarla bir araya gelmek istediği öğrenildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın son MYK toplantısında parti kurmaylarına "Her ilde miting yapmak istiyorum. Programı buna göre hazırlayalım" talimatı verdiği öğrenildi.

 

 

 

Erdoğan, Şubat ayında seçim turuna başlayacak

 

 

Türkiye gazetesini haberine göre; Erdoğan, hafta sonu MHP'nin de destekleyeceği Muğla ve Aydın belediye başkan adaylarını netleştirmeyi planlıyor. Bu ay sonuna kadar bütün adayları açıklayacak olan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şubat ayında seçim turuna başlayacak.

 

 

19 Şubat'tan sonra mesaisini il ziyaretlerine ayıracak

 

 

Taslak programa göre Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 19 Şubat'ta AK Parti'nin seçim manifestosu ile her il için hazırladığı seçim beyannameleri ve seçim sloganını da açıklaması bekleniyor. Bu tarihten itibaren AK Parti'de propaganda süreci resmen başlamış olacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan da 19 Şubat'tan sonra mesaisini il ziyaretlerine ayıracak.

 

 

 

İlçe belediye başkan adaylarının yüzde 70'inin belirlendi

 

 

AK Parti'nin ilçe belediye başkan adaylarının yüzde 70'inin belirlendiği ve hafta başından itibaren açıklanmaya başlanacağı öğrenildi. Erdoğan'ın yarın yapacağı Konya ziyareti sırasında Konya'nın ilçe adaylarını açıklaması planlanıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu hafta Ankara'da düzenlenecek büyük bir organizasyon ile İstanbul hariç 30 büyükşehrin ilçe adaylarını da açıklaması bekleniyor.

 

 

Sloganda milliyetçi söylemler öne çıkarılacak

 

 

19 Şubat'ta Erdoğan'ın açıklayacağı seçim sloganında gönül belediyeciliği vurgusunun öne çıkacağı öğrenildi. Sloganda MHP ile yapılacak ittifaka vurgu yapılırken; milliyetçi söylemler öne çıkarılacak.

 

 

 

kulis haberleri

Diğer SİYASET Haberleri