Advert
Bu haber 06 Aralık 2018 22:01:53 Tarihinde eklenmiştir. 246 Defa Okundu.

Askerlik Düşecek mi?

Milyonlarca genç bedelli askerlik haberlerinden sonra gözlerini Yeni askerlik sistemi Askerlik düşecek mi sorularının yanıtlarına çevirdi

Askerlik Düşecek mi?

 

 

 

 

Yeni askerlik sistemi ile ilgili son açıklamalar Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'dan gelmişti.

 

 

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, geçtiğimiz haftalarda yaptığı açıklamada tek tip askerliğe ilişkin 'Bedelli askerlik, dövizli askerlik, klasik askerlik; 2 - 3 aydan beri çalışma yürütülüyor.

 

 

 

Henüz sonuçlanmadı, pek çok bakanlığı ilgilendiriyor. 2, 3 ay içinde bedellidir, dövizlidir bunu gündemden çıkartıp, bir zemine kavuşturma gayretimiz sürüyor.' dedi.

 

 

 

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Akar, tek tip askerliğe dair 'Bedelli askerlik, dövizli askerlik, klasik askerlik; 2 - 3 aydan beri çalışma yürütülüyor. Henüz sonuçlanmadı, pek çok bakanlığı ilgilendiriyor.

 

 

 

2, 3 ay içinde bedellidir, dövizlidir bunu gündemden çıkartıp, bir zemine kavuşturma gayretimiz sürüyor. Daimi olacak ikide bir bedelli mi olacak, geliyor mu, çıktı mı ? Bu öngörülebilir, herkes bilecek ki bu budur.

 

 

En iyisi en rahatı, her erkek askerlik görevini yapar deyip kapatmak, ama olmuyor. Ekonomik, siyasi, bireysel, modern hayatın getirdiği mecburiyetten dolayı çözüme gidiliyor. Kendi içinde tutarlı hale getirmek herkesin hesabını, kitabını, eğitimini işçiliğini buna göre getirsin.' Milyonlarca gencin internette sıklıkla araştırdığı Yeni dönem askerlik kaç ay olacak?

 

 

 

Yeni sistem askerlik nasıl ve ne zaman başlayacak?

 

 

Vatandaşlar internetten Yeni askerlik sistemi Askerlik düşecek mi son dakika açıklamaları neler sorularına odaklandı.

 

 

 

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar yeni askerlik düzenlemesi hakkında hangi açıklamalarda bulundu? Tek tip askerlik modelinin önümüzdeki günlerde açıklanması bekleniyor. Bilindiği üzere Bedelli askerlik kanununun çıkması ve uygulanmaya başlamasının ardından bu kez de tek tip askerlik konusu gündeme geldi.

 

 

 

Bedelli Askerliğin onaylandığı ve yüz binlerce kişinin evi barkı satarak yararlandığı bedelli askerliğin etkileri devam ederken hala askerde olan ve askerliğin bitmesine aylar olan yüz binlerce asker sürenin kısalması için meclisten çıkacak kararı bekliyor.

 

 

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarında yer verdiği yeni sistemde askerlik konusuna ilişkin ayrıntılar netliğe kavuşmaya başladı. Yeni dönemde 9 aylık tek tip askerlik uygulamasının hayata geçirilmesi için adım atılarak, profesyonel ordu sistemine geçiş için ilk adımlar atılıyor.

 

 

Son olarak 24 Ekim 2018 tarihinde Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, 'Bedelli askerlik şuana 672 306 gencimi elektronik postayla müracatlarını gerçekleştirdi. 

 

 

 

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar; bedelli askerlik kapsamında askerlik görevlerini yerine getireceklerin birliklerine teslim olacakları tarihleri ve askerlik yerlerinin en geç Aralık ayının başında açıklanacağını ifade etti. Yeni askerlik sistemi nasıl olacak?

 

 

 

Tek tip askerlik yürürlüğe girecek mi? Askerlik süresi kısalacak mı? Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın geçtiğimiz haftalarda yaptığı açıklamaların ardından, tek tip askerlik konusu gündemdeki sıcaklığını korumaya devam ediyor. İşte, konuya ilişkin son gelişmeler ve Bakan Akar'ın açıklamalarından önemli detaylar...

 

 

 

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada tek tip askerliğe ilişkin "Bedelli askerlik, dövizli askerlik, klasik askerlik; 2 - 3 aydan beri çalışma yürütülüyor. Henüz sonuçlanmadı, pek çok bakanlığı ilgilendiriyor. 2, 3 ay içinde bedellidir, dövizlidir bunu gündemden çıkartıp, bir zemine kavuşturma gayretimiz sürüyor." dedi. Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Akar, tek tip askerliğe dair "Bedelli askerlik, dövizli askerlik, klasik askerlik; 2 - 3 aydan beri çalışma yürütülüyor. Henüz sonuçlanmadı, pek çok bakanlığı ilgilendiriyor. 2, 3 ay içinde bedellidir, dövizlidir bunu gündemden çıkartıp, bir zemine kavuşturma gayretimiz sürüyor. Daimi olacak ikide bir bedelli mi olacak, geliyor mu, çıktı mı ?

 

 

 

Bu öngörülebilir, herkes bilecek ki bu budur. En iyisi en rahatı, her erkek askerlik görevini yapar deyip kapatmak, ama olmuyor. Ekonomik, siyasi, bireysel, modern hayatın getirdiği mecburiyetten dolayı çözüme gidiliyor. Kendi içinde tutarlı hale getirmek herkesin hesabını, kitabını, eğitimini işçiliğini buna göre getirsin." diye konuştu.

 

 

 

"CUMHURBAŞKANIMIZA TAKDİM EDECEĞİZ"

 

 

 

 

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, yine geçtiğimiz haftalarda AA Editör Masası'na konuk olduğunda yeni askerlik sisteminin detaylarıyla ilgili konuşmuştu: İşte o açıklama: "Herkesin en uygun zamanda askerlik yapmasını sağlayan bir sistemi umuyorum yakın bir gelecekte yürürlüğe sokmaya çalışacağız. Sosyal boyutu, siyasi boyutu dahil askerlik noktasından baktığınızda neler yapabiliriz, çalışmamızı bitirmek üzereyiz. Öğretmen, hakim, doktor, akademisyen, sporcu gençlerimiz var. Onların meşguliyetlerin dikkate alarak en iyi çözüm ne olabilir diye çalışılıyor. Kısa sürede sayın Cumhurbaşkanımıza takdim edeceğiz. Yakın sürede yürürlüğe sokmaya çalışacağız

 

 

 

Star

Diğer GÜNCEL Haberleri