VİRANŞEHİR KAYMAKAMI ÖMER DERECİ’DEN 19 MAYIS MESAJI
Advert

VİRANŞEHİR KAYMAKAMI ÖMER DERECİ’DEN 19 MAYIS MESAJI

Viranşehir Kaymakamı Ömer Dereci, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

VİRANŞEHİR KAYMAKAMI ÖMER  DERECİ’DEN 19 MAYIS MESAJI
Advert

Kaymakam Dereci mesajında;

Anadolu coğrafyasının dört bir yandan kuşatılarak işgale hazırlandığı bir dönemde Gazi Mustafa Kemal Atatürk 19 Mayıs’ta Samsun’a ayak basarak Milli Mücadele’nin ilk kıvılcımını tutuşturmuş oldu. Samsun’da başlayan bağımsızlık mücadelesi kısa bir sürede Anadolu’nun dört bir yanına yayılmış, bağımsızlık ve özgürlük tutkusu halkın bağrında dalga dalga yükselmeye başlamıştı. İşgalden nasibini alan Şanlıurfa bağımsızlık mücadelesine kendi imkanları ile iştirak etmiş, işgalcilere ağır bir hezimet yaşatarak yurdun dört bir yanında başlayan Milli Mücadele’ye tereddütsüz destek vermiştir.
101 yıl önce Samsun’da başlatılan Milli Mücadele, büyük zorluk ve fedakârlıkların yanında milletimizin topyekûn seferberliği sayesinde zaferle sonuçlandırılmıştır. Bağımsızlık mücadelemizin lideri ve Cumhuriyetimizin kurucusu olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk 19 Mayıs gününü en çok güvendiği ve geleceğimizin teminatı olarak gördüğü gençlerimize bayram olarak armağan etmiş ve kurulan Cumhuriyeti gençlere emanet etmiştir.
Ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak ve büyük önderin sevgi ve güvenine layık olmak için Türk gençliğinin durmadan yorulmadan çalışacağına olan inancımız tamdır. Bu anlayış ve enerji Türk gençliğinde fazlasıyla mevcuttur.
Bu duygu ve düşüncelerle Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, silah arkadaşlarını ve aziz şehitlerimizi bir kez daha minnet ve şükranla anarken, tüm gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı en içten duygularımla kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım. ” ifadelerini kullandı.

Kaymakam Ömer Dereci Ömer Dereci 19 Mayıs Mesaj Mesaj
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SÜRÜCÜSÜNÜN DİREKSİYON HAKİMİYETİNİ KAYBETTİĞİ ARAÇ DEREYE UÇTU
SÜRÜCÜSÜNÜN DİREKSİYON HAKİMİYETİNİ KAYBETTİĞİ ARAÇ DEREYE UÇTU
VALİ ERİN UYARDI!
VALİ ERİN UYARDI!