VİRANŞEHİR’DE SOSYAL MESAFE VE MASKE SEFERBERLİĞİ TAM HIZ DEVAM EDİYOR
Advert

VİRANŞEHİR’DE SOSYAL MESAFE VE MASKE SEFERBERLİĞİ TAM HIZ DEVAM EDİYOR

Viranşehir’de koronavirüs’e karşı önlem ve tedbirler devam ederken, merkez mahalle muhtarları koordinasyonunda maske dağıtımı ve sosyal mesafe uyarıları yapıldı

VİRANŞEHİR’DE SOSYAL MESAFE VE MASKE SEFERBERLİĞİ TAM HIZ DEVAM EDİYOR
Advert

Muhtar, aza, imamlar, öğretmenler ve polislerden oluşturulan gruplar maskesiz vatandaşlara maske vererek sosyal mesafe kuralına uyma ve maske takmanın salgınla mücadeledeki önemini anlatıyor. İlçede ki esnafları da ziyaret eden görevli gruplar maske takmanın ve sosyal mesafeye uymanın hayati derecede öneme sahip olduğunu belirterek koronavirüs salgını ile mücadelede gelinin nokta hakkında bilgi veriyorlar.

VATANDAŞLAR UYGULAMADAN MEMNUN

Bütün dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgınına karşı titizlikle çalışma yürüten İlçe Kaymakamımız Sayın Ömer Dereci, kısıtlamaların kontrollü bir şekilde kaldırılmasının ardından ilçede artan vaka sayısına karşı ek önlemler alıyor. Koronavirüs salgınına karşı altın değerinde olan iki kuralı her fırsatta dile getiren Kaymakamımız Sayın Ömer Dereci, sokakta maske takılması ve sosyal mesafe kuralına uyulması konusunda 16 merkez mahalle muhtarı koordinasyonunda oluşturulan ekiplerle sahada çalışma başlattı. Sahadaki ekipler esnaf ve vatandaşları maske takılması ve sosyal mesafeye uyulması konusunda uyarırken maske takmayanlara maske veriyor.

Vatandaşların uygulamadan çok memnun olduklarını ifade eden Hürriyet Mahallesi Muhtarı Neçmi Açmak: “ Sabah saatlerinde Viranşehir Kaymakamlığından her muhtarlığa 1000 adet maske tesliminde bulundu. Maskesiz esnaf ve vatandaşlarımıza maske veriyor, dışarıya maske takarak çıkmaları noktasında uyarılarda bulunuyoruz. Vatandaşlarımız uygulamadan çok memnun. Viranşehir’de salgın vakalarının arttığı haberi vatandaşları da rahatsız ediyor. Sayın Kaymakamımız Ömer Dereci’nin başlattığı uygulamaya halkımız destek veriyor.” İfadelerini kullandı.

MASKE TAKMA VE SOSYAL MESAFE KURALINA UYMA HAYATİ ÖNEME SAHİP

Koronavirüs salgın tehlikesinin geçmediğini belirten Kaymakamımız Sayın Ömer Dereci, normalleşme sürecinin de bir tedbir olduğunu kaydetti.  Süreci doğru okumanın ve salgın tehlikesini ciddiye almanın önemli olduğunu ifade eden Sayın Derece Viranşehir halkını zorunlu olmadıkça sokağa çıkmamak ve hayati öneme sahip iki kural olan sokakta maske takma ve sosyal mesafe kurallarına uymaya davet etti.

Viranşehir kaymakamı Ömer Dereci Mehmet Özbilek Ömer Dereci
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SÜRÜCÜSÜNÜN DİREKSİYON HAKİMİYETİNİ KAYBETTİĞİ ARAÇ DEREYE UÇTU
SÜRÜCÜSÜNÜN DİREKSİYON HAKİMİYETİNİ KAYBETTİĞİ ARAÇ DEREYE UÇTU
VALİ ERİN UYARDI!
VALİ ERİN UYARDI!