Advert
Advert
Döviz Kurları
  • Bist :
  • Altın :
  • Dolar :
  • Euro :
Şanlıurfa Hava Durumu
Kuvvetli Yağmurlu Sıcaklık : 7°C / 3°C Durum : Kuvvetli Yağmurlu
Bu haber 09 Kasım 2018 00:18:24 Tarihinde eklenmiştir. 279 Defa Okundu.

SİZ YERDEKİLERE MERHAMET EDİNİZ Kİ GÖKTEKİLER DE SİZE MERHAMET ETSİN

Kış geliyor yüzlerce hayvan sokakta aç susuz ve soğukta kalacak.Peki bu hayvanlara hiç mi bir barınak yapacak imkanımız yok Allah aşkına?

SİZ YERDEKİLERE MERHAMET EDİNİZ Kİ GÖKTEKİLER DE SİZE MERHAMET ETSİN

Yazık değilmi bu hayvanlara?

 

Yeri geldimi 200 bin nüfuslu bir ilçeyiz diye hava atmasını biliyoruz.Hele birde bunun yanında il olmasınıda hemen herşeyimizin de tam olmasını istiyoruz.Ama şöyle bir aynaya bakıp biz neyi nasıl hak ediyoruz diye sorguladığımız yok. Şöyle bir ne kadar hak hukuk adalet bu insanlara sağlıyoruz diye onuda sorguladığımız yok.İhtiyacı olan insanlara ne kadar yardımcı olabileceğiz diye gidip kapı çaldığımızı bırakın gelenleri bile kapımızdan çeviriyoruz.

 

Hak sahibi insanlara hakkını verdiğimiz gidip dardayken para alıp eşya alıp borcumuzu insanlığa ödediğimiz Allah razı olsun dediğimiz zaten hiç yok.Hak sahibi hakkını isterse ona kızarız vermeyiz hatta gidip dayak atmaya bile kalkarız

 

Böyle bir insanlıkla...

 

Sahi ya böyle bir insanlıkla ben bu analizi ne diye yapıyorum ki.Konu neydi nerelere gitti.Sokakta gördüğüm sokak hayvanlarına acırken onlara hayvan barınağı istemek için analiz yapmak isterken kendimizi insanlığımızı sorguladım.

 

Bizim bizbize faydamız yok bu hayvanlara mı olacak.

 

Sokaklar bağımlı,uluorta fuhuş dolu olduğu,büyüğün küçüğe sevgisi, küçüğün büyüğe saygısı yok olmaya başladığı. Edep,haya, terbiyenin azalmaya başladığı .Allah'ın bize verdigi nimetlere burun kıvırdığımız şükürü unuttuğumuz ve insanları mağdur ettiğimiz bu devirde, Bu sokak hayvanları için hayvan barınağı istemem bence biraz hatta çok abes kaçacak.

 

Valla kusura bakma sahipsiz köpek, biz bizbize sahip çıkamıyoruz.Sanırım sen bu sakat halinle yüzümüze yardım istercesine bakman ve yaprak kabuğunu yemek sanıp aniden yerinden fırlayıp gidip onu yemek hayallerini su içmeye bırakmaya devam edeceksin.

 

Ne zaman ki insanlığın sizlere merhameti olacak.Allah'ın da insanlığa merhameti olacaktır inşallah 

 

Ama inaniyorum ki sizlere sahip çıkacak barınak yapacak yürekli ve merhametli, bir köpek için koca bir ordunun yönünü değiştiren, uyuyan bir kedi için hırkasını kesen peygamberin ümmetinden birileri

 

''Dağlara buğday serpin müslüman ülkenin kuşları açtır demesinler'' diyen bir Hz Ömer adaletinin bugünkü temsilcilerinden birileri elbette ki bir gün çıkacaktır.Ben buna inanıyorum

 

Siz yerdekilere merhamet edin ki göktekiler (Allah ve Melekler) de size merhamet etsin” Hz Muhammed Mustafa (SAV)

 

(Ebu Davud, Edeb, 58; Tirmizi, Birr, 16)

 

 

 

 

 

 

Diğer GÜNCEL Haberleri

Advert

Köşe Yazarları

Tümü
Advert

Arşiv Arama

HAVA DURUMU
Gün
Bugün
Sıcaklık
7°C / 3°C
Durum
Kuvvetli Yağmurlu
Namaz Vakitleri
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Anket

Tümü
İDAM GELSİN Mİ?
EVET
HAYIR
KARARSIZ