VİRANŞEHİR VE SİVEREK'TE KORONAVİRÜS VAKALARI GÜN GEÇTİKÇE ARTIYOR.SİZSİZE GELİN
Advert

VİRANŞEHİR VE SİVEREK'TE KORONAVİRÜS VAKALARI GÜN GEÇTİKÇE ARTIYOR.SİZSİZE GELİN

Viranşehir ve Siverek'te vaka sayıları gün geçtikçe artıyor ama insanlarımız hala vurdum duymaz.

VİRANŞEHİR VE SİVEREK'TE KORONAVİRÜS VAKALARI GÜN GEÇTİKÇE ARTIYOR.SİZSİZE GELİN
Advert

Türkiyenin her yerinde vaka sayıları düşerken Şanlıurfa ve bölgesinde özellikle Viranşehir Ve Siverekte çıkan ciddi vakalar işin boyutunun ne kadar ciddi olduğunu gözler önüne seriyor.

Viranşehir'de son iki günde iki aile hekimlerinde çıkan Koronavirüs testlerinin pozitif çıkmasıyla birlikte bir yaşlı bir kadınında testinin pozitif çıkması ve sayının 3 olması, Siverekte'de son bir günde onlarca Koronavirüs vakasının patlak vermesi ciddi anlamda maske ve sosyal mesafeye ne kadar dikkat etmemizi ve kalabalık ortamlardan uzak durarak tedbirlere uymamızı gerektiğinin açık ve net birer örnekleridir

Mümkün derece evden çıkmamaya ve çıkılacaksa maskesiz çıkmamaya kalabalık ortamlara girmemeye sosyal mesafeye dikkat etmeye çalışılmalıdır.Özellikle Viranşehir'de vatandaşlarımız akşam saatlerinde park ve bahçelerde birşey olmaz düşüncesiyle kalabalık ortam oluşturması Koronavirüse ciddi anlamda davetiye çıkarıyor.İnsandan insana bulaşan bu virüsün elle temas edilen yerlerdende bulaştığını unutmayalım.

Bu yüzden kendimimiz ve sevdiklerimiz için hayatımızda ki zevklerimizden daha doğrusu alışkanlıklarımızdan bir süreliğine vazgeçmeli ve ödün vermeliyiz.

Bize bir şey olmaz ve Herşey Allah'tan gibi cahil düşüncelerle kendimizi ve sevdiklerimizi zora sokmayalım.Unutmayalım ki takdir Allah'tan tedbir kuldandır.

Ve şunu da unutmayalım ki bu virüs alacağımız tedbirlerden daha güçlü değildir.Yani virüs gücünü sizden alır. Siz düşmanınıza fırsat vermezseniz o sizi yenemez.Basit ve cılız kalırsanız ona fırsat vermiş olursunuz.Bir ömür boyu sevdiklerimize ardımız sonrası acı yaşatmaktansa yada uzun bir süre hastanelerde son pişmanlıkları yaşamaktansa tedbir şimdi şu an elimizde. Bizbize sahip çıkalım. Kendimizide sevdiklerimizide kendi irademizle koruyalım.

Kendimize gelelim. Alacağımız tedbirler yada vazgeçeceğimiz zevklerimiz alışkanlıklarımız bir ömür boyu değil bir süreliğinedir ve şunu unutmayalım ki panik yok tedbir var.

Koronavirüs size gelmeden sizsize gelin

Sağlıcakla ve Koronavirüssüz kalın

Murat Sever Analiz Murat Sever Analiz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SÜRÜCÜSÜNÜN DİREKSİYON HAKİMİYETİNİ KAYBETTİĞİ ARAÇ DEREYE UÇTU
SÜRÜCÜSÜNÜN DİREKSİYON HAKİMİYETİNİ KAYBETTİĞİ ARAÇ DEREYE UÇTU
VALİ ERİN UYARDI!
VALİ ERİN UYARDI!