KAYMAKAM DERECİ TARIM LİSESİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU
Advert

KAYMAKAM DERECİ TARIM LİSESİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU

Kaymakam Ömer Dereci Viranşehir Mesleki ve Teknik Anadolu lisesine (Tarım lisesi) giderek okul müdürü Nedim Özkan'dan çalışmalarla ilgili bilgi aldı

KAYMAKAM DERECİ TARIM LİSESİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU
Advert

Viranşehir'in başarılı ve çalışkan projeler kaymakamı Ömer Dereci, bugün Viranşehir Kaymakamlığı ve Birleşmiş Milletler Uluslararası Göç Örgütü (İOM) işbirliğinde uygulamaya konan proje  3.000 m2’lik alanda kurulacak ve her biri 1000 m2 olan 3 adet modern sera kurulum çalışmalarını yerinde inceledikten daha sonra kaymakamlık proje ofis koordinatörü Fethi Üncal'la birlikte Viranşehir Mesleki ve Teknik Anadolu lisesine (Tarım lisesi) giderek okulda ki proje çalışmalarıyla ilgili okul müdürü Nedim Özkan'dan bilgi aldı.

Kaymakam Dereci Tarım Lisesinde incelemelerde bulunarak, yapım çalışmalar ve devam eden projeler hakkında Okul Müdürü Nedim Özkan’dan bilgi aldı. Viranşehir Kaymakamlığı ve Ziraat Odası Başkanlığının destekleri ile uygulamaya konan Mantar Atölyesini ziyaret eden Kaymakamımız Sayın Ömer Dereci mantar atölyesinin kısa bir süre içinde faaliyete geçeceğini kaydetti. Okul Müdürü Nedim Özkan ve okul yönetimi ile Tarım Lisesinde incelemelerde bulunan Sayın Dereci, İlçe Kaymakamlığı ve Ziraat Odası Başkanlığınca desteklenen Yumurta Tavukçuluğu Atölyesini de gezdi.

YİYECEK İÇECEK HİZMETLERİ UYGULAMA ATÖLYESİ

Tarım Lisesi bünyesinde yapım çalışmaları devam eden Yiyecek İçecek Hizmetleri Uygulama Atölyesini ziyaret eden Sayın Dereci Okul Müdürü Nedim Özkan’dan atölye hakkında bilgi aldı. Tarım Lisesinde üretilecek olan sebze ve hayvansal gıdalarla işletilecek olan atölyenin okula maddi katkı sağlayacağını belirten Okul Müdürü Nedim Özkan, doğal, organik ve sağlıklı bir menüyü hem öğrenci, öğretmen hem de velilerin hizmetine sunacaklarını kaydetti.

2020 VİRANŞEHİR İÇİN PROJE YILI OLACAK

Viranşehir Kaymakamlığı tarafından yürütülen birçok projenin olduğunu belirten Kaymakam Ömer Dereci yaptığı açıklamada:

“ Şuan da biten ve inşaat halinde olan birçok projemiz var. Kaymakamlığımız tarafından yürütülen projeler 2020 yılı içinde hayata geçecek. İlçemiz için örnek teşkil eden bu projeleri sahada göstermek istiyoruz. Tarım Lisesinde kurduğumuz 3 adet Mantar Atölyesi ve Yumurta Tavukçuluğu Atölyesi, Organize Sanayi Bölgesinde Güneş Enerjisi ile Yaş Sebze Kurutma Tesisi, 1000 m2’lik 3 adet modern sera, 45.000 m2’lik alanda Damlama Sulama Sistemi ile Sebzecilik projeleri girişimcilerimiz ve vatandaşlarımız arasında yaygınlaşmasını amaçladığımız örnek projelerdir. Bu projelerimiz dışında çiftçilerimizi ve kadın girişimcilerimizi ilgilendiren projelerimizin detaylarını zamanı geldiğinde vatandaşlarımızla paylaşacağız. Önceliğimiz Viranşehir’de istihdamı artırmak, ilçe ekonomisini, üretim faaliyetlerini çeşitlendirerek güçlendirmek olacaktır.” ifadelerini kullandı.

 

 

 

Kaymakam Ömer Dereci Tarım lisesi Nedim Özkan Fethi Üncal
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SÜRÜCÜSÜNÜN DİREKSİYON HAKİMİYETİNİ KAYBETTİĞİ ARAÇ DEREYE UÇTU
SÜRÜCÜSÜNÜN DİREKSİYON HAKİMİYETİNİ KAYBETTİĞİ ARAÇ DEREYE UÇTU
VALİ ERİN UYARDI!
VALİ ERİN UYARDI!