Advert
Bu haber 17 Ekim 2018 21:08:19 Tarihinde eklenmiştir. 2200 Defa Okundu.

VİRANŞEHİR'İN DAMAK TADI HİZMET AŞKI ŞANLI BAKLAVALARI (VİDEOLU)

Şanlı Pastanesi Emin Usta (Kaya) Önderliğinde Tam 40 Yıldır Viranşehir'in Lezzet Durağı

VİRANŞEHİR'İN DAMAK TADI HİZMET AŞKI ŞANLI BAKLAVALARI (VİDEOLU)

Şanlı Pastanesi Emin Usta (Kaya) Önderliğinde Tam 40 Yıldır Viranşehir'in Lezzet Durağı

 

Evet tam 40 Senedir Cumhuriyet meydanında Şanlı pastanesini işleten yılların deneyimli ve tecrübeli ustası Emin usta (Kaya). Geçirmiş olduğu riskli açık kalp ameliyatına rağmen ve doktorların ayakta uzun süre kalmasını yasaklamasına rağmen işinin başından ayrılmıyor Daha doğrusu kendi emeğini kendi elinin tadını lezzetini tatlılara vermeden içi rahat etmiyor.

 

Haber Genel Yayın Yönetmenimiz Murat Sever'e yaptığı açıklamada

 

Bir insan bir yerde seviliyorsa sen onu daha fazla seveceksin. Hele bu sevilme bir de işinin üzerine olursa insanlar senin için bir yere geliyorsa sen de onlara hak ettiği sevgiyi vermeye mecbursun. Biraz rahatsızım açık kalp ameliyatıda oldum. Şeker de var tansiyonda ayaklarımın üzerinde zor duruyorum inan. Tedavi gördüğüm doktorlar bana istirahat etmemi ve uzun süre ayakta durmamı yani çalışmayı yasakladı. Ama olmuyor yapamıyorum alışmışız çalışmaya bir kere. Birde işyerine gelen insanlar sevgilerinden dolayı beni orda görmek istiyorlar. Görmediklerinde ise sitem ediyorlar. İnan bana bu sevgi beni ayakta tutuyor yorgunluk ve hastalık nedir unutuyorum. Zaten zannediyorum ki ben yatakta kalırsam daha çok hastalanırım. Çünkü dediğim gibi inan ki parasından değil tutarsın bir işçi verirsin yevmiye’sini. Ama biz çalışmaya,

 

Dostlarımızda bizim el lezzetimize alışmışız bir kere birbirimizsiz olamıyoruz.

 

Dostlarımızın evet müşteri demiyorum artık müşterilerimiz bizlerin dostudur onlarla bir aile gibi olduk. Onların daha iyi lezzet ve hizmet alabilmesi için tüm üretim makinelerimizi ve yerimizi değiştirdik.En son teknoloji ürünlerini alarak kendilerine daha hijyenik ortamda ve daha lezzetli hamur işlerini sunmaya çalışıyoruz.Bu sizin çektiğiniz videoda ispatlı.Çünkü onlar bize güveniyor bizlerde bu güveni sarsmamaya gayret ediyoruz.

 

 

Gayret ediyoruz ki zaten Elhamdülillah tam 40 yıldır ayaktayız. ’’

 

Diye konuştu yılların tecrübesi Emin usta.

 

İnanın tatlıyla hiç aram olmamasına yani tatlıyı sevmeme rağmen hele Emin ustanın elinden olursa onun elinden yediğim tatlı bir başka oluyor. Hele künefesi ayrı bir lezzet.Size tavsiye ederim.İnanın bana böyle bir tat ve lezzeti bir yerde bulamazsınız.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Diğer GÜNCEL Haberleri