TÜRKİYE'YE 100 MİLYON DOLAR GELİYOR
Advert

TÜRKİYE'YE 100 MİLYON DOLAR GELİYOR

Dünya Bankası tarafından corona virüsü pandemisinin sağlıklı ilgili etkilerine karşı alınan önlemleri desteklemek için Türkiye'ye kredi verilmesini onayladı. Bu bağlamda Türkiye'ye 100 milyon dolar verilecek.

TÜRKİYE'YE 100 MİLYON DOLAR GELİYOR
Advert

Dünya Bankası tarafından bir açıklama yapıldı ve pandemi kapsamında sağlıkla ilgili etkilerine karşı önlemlerin desteklenmesi için Türkiye'ye kredi onaylandığı ifade edildi. Söz konusu açıklamada Türkiye Cumhuriyetine 100 milyon dolar tutarında kredi onaylandığı ifade edildi.

TÜRKİYE'YE 100 MİLYON DOLAR

Reutes'in aktardıklarına göre Dünya Bankası tarafından yapılan açıklamada "Dünya Bankası bugün (24 Nisan) Acil COVID-19 Sağlık Projesi için Türkiye Cumhuriyeti'ne sağlanacak 100 milyon dolar tutarında bir krediyi onayladı. Proje Dünya Bankası'nın 2 Nisan 2020 tarihinde açıkladığı 14 milyar dolar tutarındaki küresel Hızlandırılmış Fonunun bir parçasını oluşturmaktadır" ifadelerine yer verildi.

5 YIL GERİ ÖDEMESİZ

Bu bağlamda kredi 5 yıl geri ödemesiz olmak üzere 10,5 yıllık bir vadeye sahip. Dünya Bankası Türkiye Ülke Direktörü Auguste Tano Kouame de bir açıklama yaptı ve şu ifadeleri kullandı: "Bu finansman Türkiye'nin etki azaltma ve hastalık yönetimi olanaklarını güçlendirerek koronavirüs pandemisinin potansiyel olarak yüksek sağlık ve insan maliyetlerinden kaçınma kapasitesini güçlendirecektir" Ayrıca Dünya Bankası önümüzdeki dönemde koronavirüs etkisini azaltmak adına 160 milyar dolar düzeyinde bir finansal destek sağlamayı hedeflediği belirtildi.

Dünya bankası Kredi Dünya bankası kredi Türkiye kredi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SÜRÜCÜSÜNÜN DİREKSİYON HAKİMİYETİNİ KAYBETTİĞİ ARAÇ DEREYE UÇTU
SÜRÜCÜSÜNÜN DİREKSİYON HAKİMİYETİNİ KAYBETTİĞİ ARAÇ DEREYE UÇTU
VALİ ERİN UYARDI!
VALİ ERİN UYARDI!