Advert
Bu haber 14 Eylül 2018 08:41:53 Tarihinde eklenmiştir. 327 Defa Okundu.

Almanya'dan Türkiye'ye Teşekkür

Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, İran'ın başkenti Tahran'da düzenlenen Suriye Zirvesi'nde ateşkesten yana tutum sergileyen Türkiye'ye teşekkür etti. Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, 'Bu konuda çok müteşekkirim' ifadesini kullandı

Almanya'dan Türkiye'ye Teşekkür

 

 

 

 

 

Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, Berlin'de Uluslararası Kızılhaç Komitesi Başkanı Peter Maurer ile yaptığı görüşmeden sonra düzenlenen basın toplantısında, İdlib ve çevresinde insani felaketin yaşanmasını önlemek için her şeyi yaptıklarını söyledi.

 

 

Bunun için Türk yetkililerle de görüşmeleri sürdürdüklerini belirten Maas, Türk yetkililerinin, Tahran'da Rus ve İranlılarla bir araya geldiğini ve ateşkesten yana tutum sergilediğine işaret ederek, "Bu konuda çok müteşekkirim." ifadesini kullandı.

 

 

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile dün bir görüşme gerçekleştirdiğini anımsatan Maas, yarın da Berlin'de ağırlayacağı Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile Suriye konusunu ele alacağını belirtti.

 

 

Maas, İdlib'e büyük bir saldırı yapılmasını engellemeye katkı sağlayacak her durumu memnuniyetle karşıladığını kaydetti.

 

 

Maaş ayrıca, Alman hükümetinin Uluslararası Kızılhaç Komitesi’ne 150 milyon avro vereceğini de bildirdi.

 

 

HABER7