MÜTEVELLİ HEYETİ TOPLANTISINDAN İŞSİZ KALAN VATANDAŞA DESTEK KARARI ÇIKTI
Advert

MÜTEVELLİ HEYETİ TOPLANTISINDAN İŞSİZ KALAN VATANDAŞA DESTEK KARARI ÇIKTI

İlçe Kaymakamı Ömer Dereci başkanlığında Kaymakamlık Toplantı Salonunda Mütevelli Heyeti Toplantısı gerçekleştirildi.

MÜTEVELLİ HEYETİ TOPLANTISINDAN İŞSİZ KALAN VATANDAŞA DESTEK KARARI ÇIKTI
Advert

İlçe Kaymakamı Ömer Dereci başkanlığında Kaymakamlık Toplantı Salonunda Mütevelli Heyeti Toplantısı gerçekleştirildi. Viranşehir Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından organize edilen Vefa Sosyal Destek Grubunun yaptığı çalışmaların değerlendirildiği toplantıda şimdiye kadar yapılan çalışmaların istatistikleri heyetle paylaşıldı.

Kaymakam Ömer Dereci, olağanüstü bir süreci yönettiklerini belirterek, Viranşehir Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı olarak koronavirüs ile mücadele kapsamında Mütevelli Heyetinin ihtiyaç sahiplerini sağlıklı bir şekilde tespit ederek yardımda bulunmaya çalıştıklarını belirtti. Ekonomik İstikrar Kalkanı Programı yardımları dışında Vakıf olarak da ihtiyaç sahiplerine yardım yaptıklarını ifade eden Kaymakam Dereci tüm imkanların seferber edildiğini kaydetti.

İŞİNİ KAYBEDEN, İŞYERİNİ KAPATANLARA DESTEK

Viranşehir Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanı ve İlçe Kaymakamı Ömer Dereci, koronavirüs ile mücadele kapsamında tedbir amaçlı alınan önlemler sebebi ile işyerini kapatanlara, işini kaybedenlere ve hanesinde çalışan bulunmayan vatandaşlara yardım yapacaklarını belirterek şu ifadeleri kullandı: " Devletimiz tüm kurumları ile koronavirüs salgınının önüne geçmek için seferber oldu. Alınan tedbirler vatandaşlarımızın sağlığı içindir. Vatandaşlarımızın işyerini kapatması, işinden olması hiçbirimizin razı olacağı bir durum değildir. İlçemizde salgın nedeni ile geliri asgari ücretin 3/1'ne denk düşen, işini kaybeden, işyerini tedbir amaçlı kapatan, iş bulamadığı için çalışamayan hanelere Vakfımızın kaynak durumuna göre yardım yapılacaktır. Ekonomik İstikrar Kalkanı Programı kapsamında yardım alanlar programımızın kapsamı dışında kalacaktır. Tüm imkanlarımız ile halkımızın yanındayız. Hiçbir vatandaşımızın geçim sıkıntısı yaşamasına gönlümüz razı olmaz" ifadelerini kullandı.

 Viranşehir Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'nın yardım programına yapılacak başvurular Vefa Sosyal Destek Hattı üzerinden alınmasına karar verildi. Şahsen yapılacak başvuruların kabul edilemeyeceği yardım programına müracaatlar

511 92 40,   

511 21 89,   

511 41 51

Vefa Destek hatları üzerinden alınacak.

Kaymakam Ömer Dereci Viranşehir Kaymakamı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SÜRÜCÜSÜNÜN DİREKSİYON HAKİMİYETİNİ KAYBETTİĞİ ARAÇ DEREYE UÇTU
SÜRÜCÜSÜNÜN DİREKSİYON HAKİMİYETİNİ KAYBETTİĞİ ARAÇ DEREYE UÇTU
VALİ ERİN UYARDI!
VALİ ERİN UYARDI!