VİRANŞEHİR’DE 12.553 AİLEYE ULAŞILDI, PARALARI TESLİM EDİLDİ
Advert

VİRANŞEHİR’DE 12.553 AİLEYE ULAŞILDI, PARALARI TESLİM EDİLDİ

Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi Destek Programı kapsamında vatandaşlarımıza dağıtılan 1.000 TL'lik yardımlar sosyal etkileşimin azaltması maksadıyla vatandaşlarımızın ikametlerinde kolluk güçlerimizce verilmeye devam ediliyor.

VİRANŞEHİR’DE 12.553 AİLEYE ULAŞILDI, PARALARI TESLİM EDİLDİ
Advert

Koronavirüs salgını sebebiyle alınan tedbirler çerçevesinde Viranşehir’de 1000 TL nakdi yardım alan vatandaşlar, paralarını alabilmek için PTT şubelerine akın etti. Sosyal mesafe gibi koruyucu tedbirlere aldırmayan vatandaşların oluşturduğu izdiham sebebiyle PTT şubeleri geçici olarak kapatıldı. Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi Destek Programı 1000 TL’lik sosyal yardım ödemeleri ilçe merkezinde emniyet güçleri tarafından dağıtılırken kırsal mahallelerde jandarma ekiplerince vatandaşların ikametinde teslim edilmeye başlandı. 
 

12.232 AİLEYE ULAŞILDI


Koronavirüs ile mücadele kapsamında tüm Türkiye’de olduğu gibi Viranşehir’de de kamu kurum ve kuruluşlarının mesai mefhumu gözetmeden canla başla çalışma yürüttüklerini kaydeden İlçe Kaymakamımız Sayın Ömer Dereci Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi Destek Programı kapsamında ihtiyaç sahibi ailelere 1000 TL’lik nakdi yardımların ulaştırılması için yoğun bir çaba sarf edildiğini kaydederek şu ifadeleri kullandı: “Emniyet ve jandarma ekiplerinin yoğun çalışma ve gayretleri sonucunda Viranşehir’de sosyal yardım ödemeleri kapsamında 12.232 aileye 1000 TL nakdi yardım vatandaşların ikamet ettiği evlerinde imza karşılığı teslim edildi. Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi Destek Programı kapsamında 1000 TL nakdi destek alan 7.190 aileye emniyet ve jandarma ekipleri nakdi yardımları teslim etmek için çalışmalara devam ediyor. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamamaları için mesai arkadaşlarımız ile birlikte dağıtımları süratli bir şekilde yapıyoruz. Devlet olarak her zaman vatandaşımızın yanında ve hizmetindeyiz.” ifadelerini kullandı.


321 AİLEYE VAKFI DESTEĞİ 


Viranşehir’de Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi Destek Programının 1000 TL’lik desteği dışında kalan ihtiyaç sahibi vatandaşlara Viranşehir Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından 500 TL nakdi destekte bulunuldu. Nakdi destekler Kaymakamımız Sayın Ömer Dereci başkanlığında toplanan Mütevelli Heyetince karara bağlandı. 500 TL nakdi yardım kararı çıkan vatandaşlara Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı personellerince yardımları hanelerinde teslim edildi. Vefa Sosyal Destek Hattına gelen yardım taleplerinin değerlendirildiğini ifade eden Kaymakamımız Sayın Ömer Dereci: “ Şahsen yapılan başvuruları fiziksel temas ve sosyal etkileşimleri azaltmak için almıyoruz. Vefa Sosyal Destek Hattı üzerinden gelen talepleri Mütevelli Heyetince değerlendirerek karara bağlıyoruz. Alınan yardım kararları ertesi gün uygulanarak ihtiyaç sahibi garip gurebaya yardımlar evlerinde nakit olarak teslim ediliyor. Sosyal devlet ilkesi gereği vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamamasın için çalışmalarımızı aralıksız devam ettiriyoruz. Türkiye olarak zor süreçlerden birlik, beraberlik ve dayanışma içinde geçtik. Koronavirüs salgınını da hep birlikte aşacağız. Yeter ki halkımız alınan tedbirlere riayet etsin.” ifadelerini kullandı.

Koronavirüs salgını PTT Ömer Dereci
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SÜRÜCÜSÜNÜN DİREKSİYON HAKİMİYETİNİ KAYBETTİĞİ ARAÇ DEREYE UÇTU
SÜRÜCÜSÜNÜN DİREKSİYON HAKİMİYETİNİ KAYBETTİĞİ ARAÇ DEREYE UÇTU
VALİ ERİN UYARDI!
VALİ ERİN UYARDI!