VİRANŞEHİR’DE KORONAVİRÜS İLE MÜCADELEDE TAVİZ YOK!
Advert

VİRANŞEHİR’DE KORONAVİRÜS İLE MÜCADELEDE TAVİZ YOK!

Viranşehir Kaymakamlığı koronavirüs salgının yayılmasını önlemeye yönelik çalışmalarını aralıksız devam ettiriyor.

VİRANŞEHİR’DE KORONAVİRÜS İLE MÜCADELEDE TAVİZ YOK!
Advert

Viranşehir’de alınan tedbir ve yasaklara uymayanlar hakkında kolluk kuvvetleri tarafından cezai işlem uygulanıyor. Yapılan tüm uyarılara rağmen koronavirüs’ün Türkiye’de hızlı bir şekilde yayılması halkı tedirgin etti. Kolluk kuvvetlerinin Viranşehir’deki uyarıları uymayanlar halkın sağlığını ve kendi sağlıklarını tehlikeye atanlara kolluk kuvvetlerince işlem uygulandı. İlçe Jandarma Komutanlığının kırsal mahallelerde, ilçe emniyetinin merkezde yaptığı uygulama ve denetlemelerde şimdiye kadar yasaklara uymayan 302 kişi hakkında işlem yapıldı.


KAYMAKAM DERECİ KORONAVİRÜS’E KARŞI İLK VAKA’NIN ARDINDAN HAREKETE GEÇTİ


Uzun süre koronavirüs’ün ülkemize girişi engellemeye yönelik önlemler başarılı olmuştu. Çin’den kısa bir süre sonra Avrupa’yı kasıp kavuran koronavirüs salgını yurtdışındaki vatandaşların Türkiye’ye dönüşlerini hızlandırmış, ardından Türkiye’de de ilk vakalar ortaya çıkmıştı. 
Koronavirüs’ün ülkemize ilk kez görülmesinin ardından kamu kurum ve müdürleri ile acil bir toplantı düzenleyen İlçe Kaymakamı Ömer Dereci,
Viranşehir’de virüs salgını yaşanmaması için önemli kararlar aldı. Koronavirüs ile mücadelenin alt yapısını kuran Kaymakam Dereci, Umreden dönen vatandaşlar ile Kıbrıs’tan dönen öğrencilerin takibi ve ilçeye giriş çıkışların sıkı denetimini sağlayarak koronavirüs’ün Viranşehir’de  yayılmasının önüne geçti. 


HALKIN SAĞLIĞINI TEHDİT EDENLERE CEZA 


Halkın sağlığını hiçe sayanlara karşı alınan tedbirler kapsamında İlçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri taviz vermedi. Bakanlıklarca alınan tedbirler ve yasaklara uymayanlar hakkında yasal işlem başlatan kolluk kuvvetleri Viranşehir’de 302 kişiye yasaklara uymama gerekçesi ile cezai işlem uygulandı.

Ömer Dereci Viranşehir İlçe Jandarma Komutanlığı İlçe Emniyet Müdürlüğü Viranşehir Viranşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SÜRÜCÜSÜNÜN DİREKSİYON HAKİMİYETİNİ KAYBETTİĞİ ARAÇ DEREYE UÇTU
SÜRÜCÜSÜNÜN DİREKSİYON HAKİMİYETİNİ KAYBETTİĞİ ARAÇ DEREYE UÇTU
VALİ ERİN UYARDI!
VALİ ERİN UYARDI!