EV HANIMLARININ ÜRETTİĞİ MASKELERİ VİRANŞEHİR KAYMAKAMLIĞI SATIN ALACAK (VİDEOLU)
Advert

EV HANIMLARININ ÜRETTİĞİ MASKELERİ VİRANŞEHİR KAYMAKAMLIĞI SATIN ALACAK (VİDEOLU)

Viranşehir İlçe Kaymakamı Ömer Dereci, evde kumaş maske üreten ev hanımlarının ürettikleri maskeleri Kaymakamlık olarak satın alacaklarını belirtti.

EV HANIMLARININ ÜRETTİĞİ MASKELERİ VİRANŞEHİR KAYMAKAMLIĞI SATIN ALACAK (VİDEOLU)
Advert

 

Viranşehir Kaymakamlığından yapılan açıklamada ev hanımları tarafından evde üretilen ihtiyaç fazlası maskelerin İlçe Kaymakamlığı tarafından satın alınacağı açıklaması yer aldı. Koronavirüs salgınına karşı solunum yollarını koruyan maskeye büyük bir ihtiyaç duyulurken talebin arzdan fazla olması maske fiyatlarını yükselttiği gibi maske bulmakta zorlaştı. Piyasada mevcut cerrahi maskeler tek kullanımlık olmalarından dolayı yıkayıp tekrar giymek mümkün değil. Uygun kumaştan hazırlanan maskeler yıkabildikleri için hem kullanım ömrü açısından hem de hijyen açısından daha avantajlı. 

EV HANIMLARINA DESTEK


Evde kal çağrılarının yoğun olduğu bir dönemde İlçe Kaymakamı Ömer Dereci Viranşehirli ev hanımlarını heyecanlandıran bir açıklama yaptı. Ev şartlarında standartlara uygun ihtiyaç fazlası maskeleri alabileceklerini açıklayan Kaymakam Ömer Dereci standartlara uygun maskelerin satın alınarak Viranşehirli kadınlara evde kaldıkları bir dönemde maddi olarak da bir katkı sağlamış olacaklarını belirtti. Alınacak maskelerin kullanılabilir standartlara uygun olması gerektiğini belirten Kaymakam Dereci, satın alınan maskelerin sterilize edildikten sonra kullanılacağını kaydetti.


BİLİM KURULU ÜYESİ PROF. DR TEVFİK ÖZLÜ’ DE EVDE ÜRETİLEN MASKEYE DİKKAT ÇEKMİŞTİ


Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü’de evde maske yapımın koronavirüs’ten korunmanın bir yolu olduğu açıklamış ve şu ifadelere yer vermişti: “ Birkaç kişi bir araya gelmek de yasak oldu. İnsanlar sokakta birbirleriyle yakın mesafede bulunamayacaklar. Sosyal mesafenin korunamadığı alanlar olacak, mesela iş yeri yemekhaneler, toplu taşıma araçları, bankamatik kuyrukları gibi özellikle insanların bir arada olduğu yerler için alındı. Ama uygulanabilirliği bunun şöyle olacak; evden çıkarken maskenizi takacaksınız eve girerken çıkaracaksınız. Sanırım bundan sonra maskesiz evden çıkamayacağız.

Maske Viranşehir Kaymakamı Ömer Dereci
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SÜRÜCÜSÜNÜN DİREKSİYON HAKİMİYETİNİ KAYBETTİĞİ ARAÇ DEREYE UÇTU
SÜRÜCÜSÜNÜN DİREKSİYON HAKİMİYETİNİ KAYBETTİĞİ ARAÇ DEREYE UÇTU
VALİ ERİN UYARDI!
VALİ ERİN UYARDI!