KAYMAKAM DERECİ İLÇE MERKEZİNDEKİ YOĞUNLUK İÇİN HAREKETE GEÇTİ
Advert

KAYMAKAM DERECİ İLÇE MERKEZİNDEKİ YOĞUNLUK İÇİN HAREKETE GEÇTİ

Kırsal mahallelerden şehir merkezine lüzumsuz gelmek isteyenler yoldan geri döndürüleceklerdir

KAYMAKAM DERECİ İLÇE MERKEZİNDEKİ YOĞUNLUK İÇİN HAREKETE GEÇTİ
Advert

Çin’in Wuhan eyaletinde ortaya çıkan ve tüm dünyaya yayılan Koronavirüs Türkiye’de de can almaya devam ediyor. Türkiye uzun süre koronavirüs salgının girişi önlemek için tedbirler almış, salgının Türkiye’ye sıçraması ve kısa sürede yayılmaya başlaması üzerine sıkı tedbirler alınmaya başlanmıştı. Viranşehir Kaymakamlığı koordinasyonunda tüm kurumların seferber olduğu salgınla mücadele kapsamında başarılı çalışmalar ortaya kondu.  Genel tedbirlerin yanında oluşan risklere yönelik ilave tedbirler alan İlçe Kaymakamı Ömer Dereci, salgının yayılmasının önüne geçmek amacıyla kırsal mahallelerden ilçe merkezine yönelik yoğunluğu azaltmak amacıyla yeni kararlar aldı.


130 kırsal mahalle ve 219 sokak(mezra) bulunan Viranşehir’de koronavirüs salgının yayılmasını önlemek ve vatandaşların sağlığını korumak amacıyla Kaymakam Ömer Dereci’nin talimatı ile önlem alındığı belirtilen Kaymakamlık sosyal medya hesabında şu ifadelere yer verildi:

“İlçemizin 130 kırsal mahallesi ve 219 sokağında ikamet eden vatandaşlarımızın ilçe merkezine yoğun bir şekilde giriş-çıkış yaptığı tespit edilmiştir. İlçe merkezindeki insan yoğunluğunu asgariye indirmek vatandaşlarımızı Koronavirüs salgınına karşı korumak amacıyla yoğun olan güzergahlar üzerinde Viranşehir İlçe Jandarma Komutanlığı asayiş timlerince 03 Nisan 2020 Cuma Günü 08:00 -10:00 saatleri arasında uygulama yapılacaktır. Uygulama noktalarında vatandaşlara virüs salgınından korunmaları maksadıyla bilgilendirme yapılarak, lüzumsuz yere İlçe merkezinde bulunmalarının kendileri ve toplum sağlığı açısından tehlike yaratacağı hatırlatılarak zaruri ihtiyacı olmayan vatandaşların mahalle/sokaklarına dönmeleri sağlanacaktır.” İfadelerine yer verildi.

Ömer Dereci Viranşehir Kaymakamı Viranşehir haber Son dakika haber Urfa haber Viranşehir son dakika Viransehir.org Son dakika Viranşehir Şanlıurfa En güncel haber En son haber Güncel hab
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SÜRÜCÜSÜNÜN DİREKSİYON HAKİMİYETİNİ KAYBETTİĞİ ARAÇ DEREYE UÇTU
SÜRÜCÜSÜNÜN DİREKSİYON HAKİMİYETİNİ KAYBETTİĞİ ARAÇ DEREYE UÇTU
VALİ ERİN UYARDI!
VALİ ERİN UYARDI!