BAKANLIK ONLİNE KORONAVİRÜS TEST SİTESİ AÇILDI
Advert

BAKANLIK ONLİNE KORONAVİRÜS TEST SİTESİ AÇILDI

Sağlık Bakanlığı, herkesin kendisini Korona Virüs bulgusu olup olmadığını kontrol etmeleri amacıyla online Korona virüs kontrolü için bir internet sitesi kurdu.

BAKANLIK ONLİNE KORONAVİRÜS TEST SİTESİ AÇILDI
Advert

Sağlık Bakanlığı tarafından Alo 184 hattından sonra şimdi de Korona Virüs için vatandaşların hastalık riskini kolayca sorgulayabileceği ve 8-10 soruluk test içeren koronaonlem.saglik.gov.tr adresi kullanıma açıldı.

Sağlık Bakanlığı, Koronavirüs önlemleri kapsamında Koronavirüs Bilim Kurulu’nun yönlendirmesi ile online Koronavirüs kontrolü için bir internet sitesi kuruldu.

 

SONUÇLAR SADECE ÖNERİ NİTELİĞİNDE

Kendisinde veya bir yakınında Koronavirüs olduğunu düşünenlerin https://koronaonlem.saglik.gov.tr/ adresindeki soruları cevaplayarak detaylı bilgi edinebileceği belirtilen sitede “Sonuçlar sadece öneri niteliği taşımaktadır ve nihai bir sonuç/kesinlik içermemektedir, tavsiye niteliğindedir” ifadeleri yer alıyor.

Kullanıcılar kişisel bilgilerini girdikten sonra ‘kronik hastalık’, ‘Koronavirüs belirtileri’ ve ‘en son ziyaret edilen şehir’ gibi soruları yanıtladıktan sonra bir dizi tavsiyeye ulaşıyor.

 

Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Ateş Kara da siteyi Twitter hesabından duyurarak “Kovid-19 hastalığı şüphesinde, ya da ateşiniz ve öksürüğünüz varlığında nasıl hareket edebileceğimiz bilgisi için 184 veya https://koronaonlem.saglik.gov.tr/ ifadelerini kullandı. 

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu sağlık haber viransehir haber son dakika gündem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SÜRÜCÜSÜNÜN DİREKSİYON HAKİMİYETİNİ KAYBETTİĞİ ARAÇ DEREYE UÇTU
SÜRÜCÜSÜNÜN DİREKSİYON HAKİMİYETİNİ KAYBETTİĞİ ARAÇ DEREYE UÇTU
VALİ ERİN UYARDI!
VALİ ERİN UYARDI!