TFF AÇIKLADI! SÜPER LİG'DE ERTELEME YOK
Advert

TFF AÇIKLADI! SÜPER LİG'DE ERTELEME YOK

TFF Başkanı Nihat Özdemir, Süper Lig maçlarının ertelenmeyeceğini ve seyircisiz olarak oynanmaya devam edeceğini açıkladı.

TFF AÇIKLADI!  SÜPER LİG'DE ERTELEME YOK
Advert

TFF Başkanı Nihat Özdemir ve Servet Yardımcı, UEFA'yla koronavirüs nedeniyle 55 katılımcı ülkeyle yapılan toplantının ardından açıklamalar yapıyor;

Lig maçlarının oynanıp oynanmayacağı hakkında konuşan Özdemir: "Şu anda alınmış karar neyse o karar aynen devam etmektedir. Şu anda alınan karar gereğince maçlar seyircisiz olarak devam edecek." ifadelerinde bulundu.

NİHAT ÖZDEMİR'İN AÇIKLAMALARI;

"UEFA Başkanı Ceferin, EURO 2020, Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi ile ilgili bize sunum yaptı. Ana nedeni, EURO 2020'nin bir yıl ertelenmesiydi. Eğer işler yolunda gitseydi, EURO2020 12 Haziran'da İtalya'nın başkenti Roma'da İtalya-Türkiye maçıyla başlayacaktı. Ancak koronavirüs salgını nedeniyle bu maçların 11 Haziran-11 Temmuz 2021 tarihlerinde yapılma kararı alındı. TFF olarak biz de bu karara destek verdiğimizi söyledik."

HAZİRAN'A KADAR TÜM LİGLER BİTMELİ

"Ayrıca UEFA üyesi ülkelerin Mart ayı sonunda hazırlık maçları vardı. Bu maçların da Haziran 2020'de oynanma kararı alındı. Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi için ise hazırlanan senaryoları bize sundular. haziran sonuna kadar tüm liglerin ve organizasyonların bitirilmesi için gayret gösterilmesi gerektiğini açıkladılar. Haziran sonu itibariyle liglerin tamamının sonlanması arzulanmaktadır."

NİSAN AYININ SONUNA KADAR DEVAM

"Türkiye'de alınan karar neyse devam edecek. Nisan ayının sonuna kadar seyircisiz oynamaya devam edeceğiz."

 

spor haber

TFF Başkanı Nihat Özdemir Süper Lig maçlarının ertelenmeyeceğini ve seyircisiz olarak oynanmaya devam edeceğini açıkladı. Süper Toto Süper Lig TFF Başkanı Nihat Özdemir UEFA Başkanı Ceferin EURO 2020 Şampiyonlar Ligi ve UEF
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
2021 ASGARİ ÜCRET BELLİ OLDU
2021 ASGARİ ÜCRET BELLİ OLDU
Afetleri erkenden bilecek! Çin uzaya gönderdi
Afetleri erkenden bilecek! Çin uzaya gönderdi