VİRANŞEHİR KAYMAKAMLIĞI TARAFINDAN KORONAVİRÜS (2019-NCOV) İÇİN KARARLAR ALINDI
Advert

VİRANŞEHİR KAYMAKAMLIĞI TARAFINDAN KORONAVİRÜS (2019-NCOV) İÇİN KARARLAR ALINDI

Corona salgın tehlikesi nedeniyle ilçemiz genelinde, hükümetimizin ulusal ölçekte aldığı kararlar doğrultusunda gerekli tedbirler alınarak uygulanmaktadır. Bu çerçevede ilçemiz Koronavirüs(2019-NCOV) alınan kararlar aşağıya çıkartılmıştır.

VİRANŞEHİR KAYMAKAMLIĞI TARAFINDAN KORONAVİRÜS (2019-NCOV) İÇİN KARARLAR ALINDI
Advert

1- Koronavirüs salgını nedeni ile Umre ziyaretinden dönen vatandaşlarımızın, yurt dışından gelen şoförlerin, yurt dışında eğitim görüp dönen öğrencilerimiz ile yurt dışından gelen kişilerin 14 günlük karantina süresi içerisinde ziyaret edilmeyecektir.
 

2- Viranşehir Devlet Hastanemiz de Mart ve Nisan aylarında hasta ziyaretleri konusunda düzenlemeye gidilmiş olup; Buna göre yoğun bakım ve palyatif birimlerinde yatarak tedavi gören hastaların ziyaret edilmesi tamamen kısıtlanmış olup, burada yatan hastalar hakkında bilgilendirme 0414 511 30 07 irtibat numaralı telefon ile yapılacaktır. Diğer yataklı servislerde yatarak tedavi gören hastalar için ziyaret saatleri her akşam 19:00-21:00 arasında yapılacak olup her hasta için bir kişi ziyaretçi olarak kabul edilecektir.
 

3-Kamu kurum ve kuruluşlarında gerekli dezenfektasyon işlemleri gerçekleştirilecektir.
 

4- Taziye, sünnet, düğün, Umreci ziyaretleri gibi kamu sağlığı açısından risk barındıran etkinlik ve faaliyetlerin yapılmaması Taziye evlerinde tokalaşmamaya gerekli özenin gösterilmesi sağlanacaktır.
 

5- Vatandaşlarımızın Öksürük ve hapşırık sonrası, Yemek hazırlamadan önce ve hazırladıktan sonra, Yemek yemeden önce, Tuvalete girerken ve çıkınca, Eller görünür şekilde kirlendiğinde, Canlı veya ölü hayvanlarla temas sonrasında ellerini yıkamasına dikkat etmeleri için gerekli bilgilendirmelerin yapılması sağlanacaktır.
 

6- Kamu kurum ve kuruluşlarının giriş ve çıkışlarında dezenfektan ve kolonya bulunması sağlanacaktır.
 

7-Evlerde hasta ziyaretlerinin yapılmaması için vatandaşlarımıza gerekli bilgilendirmenin yapılması sağlanacaktır.
Kamu kurum ve kuruluşlarımızın söz konusu kararlar doğrultusunda hareket etmesi ve herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi hususunda;
Bilgi ve gereğini önemle rica ederim.

              Ömer DERECİ
                 Kaymakam

 

http://www.viransehir.gov.tr/koronavirus2019-ncov-icin-alinan-kararlar

 

Kaymakamlık Duyuru Koronavirüs Viranşehir Kaymakamlığı Ömer Dereci
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KAYMAKAM DERECİ KORONAVİRÜS DENETİMLERİNDE
KAYMAKAM DERECİ KORONAVİRÜS DENETİMLERİNDE
400 BEKÇİ ALINACAK
400 BEKÇİ ALINACAK