VİRANŞEHİR’DE İSTİKLAL MARŞI'NIN KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY’U ANMA PROGRAMI
Advert

VİRANŞEHİR’DE İSTİKLAL MARŞI'NIN KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY’U ANMA PROGRAMI

Viranşehir’de İstiklal Marşı'nın kabulünün 99. yıl dönümü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü dolayısı ile bir kutlama programı düzenlendi.

VİRANŞEHİR’DE İSTİKLAL MARŞI'NIN KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY’U ANMA PROGRAMI
Advert

Viranşehir Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi Şehit Ömer Halisdemir Konferans salonunda düzenlenen programa, Garnizon Komutanı Yarbay Ümit Veli Varlı, Viranşehir Belediye Başkan yardımcısı Mehmet Ragıp Yıldırım, Cumhuriyet Başsavcısı Hikmet Semiz, Harran Üniversitesi Viranşehir Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Ali Seyrek, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Özgür Çelebi, AK Parti Viranşehir İlçe Başkanı Ali Tekin, Saadet Partisi İlçe Başkanı Yasin Kurt, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Yağan, Kaymakamlık yazı işleri müdürü Haşim Yıldız, PTT Viranşehir İlçe Müdürü Abdülhakim Yenigün, STK Temsilcileri, Kamu Kurum amirleri, Öğretmen ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasının ardından, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Viranşehir Milli Eğitim Müdürü İbrahim Yağan yaptı. Yağan konuşmasında,"Yüce milletimizin bağımsızlığına ve kutsal değerlerine olan inancını destanlaştırarak milletimizin sembolü olan İstiklal Marşımızın, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilişinin 99'nci yıldönümünü kutluyoruz. İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy tarafından kaleme alınarak kahraman ordumuza ithaf edilen, 12 Mart 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde büyük bir coşkuyla ve oy birliğiyle milli marş olarak kabul edilen İstiklal Marşımız, milletimizin yurt ve bayrak sevgisinin, özgür ve bağımsız yaşama tutkusundan ödün vermeden haksızlıklara karşı dimdik ayakta durarak yeniden var olma mücadelesinin simgesi olmuştur. İstiklal Marşı, bu milletin bağımsızlık aşkının, imkansızlıklar içerisinde gösterdiği büyük kahramanlığın, milli değerlerimizi ve ideallerimizi yansıtan azim ve fedakarlıkla verilen kurtuluş mücadelesinin mısralara dökülmüş ifadesidir. İstiklal Marşı milli birlik ve beraberliğimizin mutabakat belgesidir. Milli mücadele günlerinin heyecanını içinde taşıyan İstiklal Marşımız, ay yıldızlı bayrağımız göklerde özgür bir şekilde dalgalandıkça milletimizin ortak sesi, ortak vicdanı olmaya devam edecektir. Aziz milletimizin gönül dünyası, yüce hasletleri, cesaret, kahramanlık ve eşsiz mücadele azmi vatan şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un veciz dizeleriyle tarihe not olarak düşülmüş ve ebedileştirilmiştir" dedi.

Daha sonra öğrenciler tarafından günün anlam ve önemi ile ilgili şiirler okundu. Viranşehir Fen Lisesi öğrencilerinin hazırladığı İstiklal Marşının kabulü oyunu büyük beğeni kazandı. İlçede okullar arasında düzenlenen 'İstiklal Marşını En Güzel Okuma' yarışmasında dereceye giren öğrencilere protokol üyeleri tarafından çeşitli hediyelerin verilmesiyle program sona erdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Viranşehir Org Haber viranşehir haber son haber urfa haber gündem haber abbas mutlu ve murat sever haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KAYMAKAM DERECİ TALİMATI VERDİ: ANA CADDELERDEKİ YOĞUNLUK AZALTILACAK
KAYMAKAM DERECİ TALİMATI VERDİ: ANA CADDELERDEKİ YOĞUNLUK AZALTILACAK
KORONAVİRÜS'TE PAZARTESİ GÜNÜNDEN SONRA SONUÇLAR ORTAYA ÇIKIYOR
KORONAVİRÜS'TE PAZARTESİ GÜNÜNDEN SONRA SONUÇLAR ORTAYA ÇIKIYOR