Advert
Advert
Döviz Kurları
  • Bist : 90.051,10
  • Altın : 214,41
  • Dolar : 5,3526
  • Euro : 6,0881
Şanlıurfa Hava Durumu
Parçalı Bulutlu Sıcaklık : 12°C / 5°C Durum : Parçalı Bulutlu
Bu haber 13 Mart 2018 21:28:36 Tarihinde eklenmiştir. 511 Defa Okundu.

ABBAS MUTLU:MECBUREN GİTMEK

Viranşehir Org Haber ve Şanlıurfa Manşet Haber Editörü ve Site Danışmanı Yazar Abbas MUTLU'nun kaleminden..

ABBAS MUTLU:MECBUREN GİTMEK

Harcadığın zamanın, verdiğin emeğin, saygının, gösterdiğin sevginin, anlayışın, yaptığın fedakarlıkların büyüklüklerin, ona zarar vermemek için sustuğun anların, tam olarak anladığın anda gerçekleşen bir eyleme dönüşür arkana bakmadan gitmenin öyküsüdür mecburen gitmeler…

 

Her mecburen gidişlerin hüzünlü bir yanı vardır. Bir başına yalnız gidersin hep. Kendini dinler, yaşadıklarına dönmek bile istemezsin.

Yağmurla ayrılırsın bazen hüzün dolu bu şehirden. İşte o an içinize, önüne geçilmez bir yabancılık duygusu ya da korkusu çöküverir duygusuna kapılıp sadece gitmeyi seçeriz. Bazen arkadan bakarsın zamanın bile çare olmadığının hissine kapılıp geçmişe dönmek bile istemezsin.

 

Mecburen bir gidiştir adını verirsiniz. Çevredeki insanlar sanki sizleri seyretmekte, herkes sizi izlemektedir duygusuna kapılıyorsunuz o vakit.

Gerçi yağmur ve rüzgar en acımasız gücünü sizin mecburen gidişinizde sergiler gibidir. Karanlık daha bir zifiri, gökyüzü daha bir iç sıkıcıdır.

Geçirdiğiniz zamanın bile ayarı bozulmuştur sanki. Sanki yağmurlar bile ağlıyor hüzünlü gidişinize, durmadan geçit vermek istemiyorlar hissine kapılıyor insan, şehrin gürültüsü bir anda geride kaldı.

 

Hüzünlü hüzünlü yolculuk başlıyor. Bir türlü geri de dönmek istemezsin. İşte tam bu sırada başlıyor yalnızlık sebepsiz ürküntüler içinde, tarifsiz tedirginlikler yaşarsınız. Yaşadığınız bu şehirde her gördüğünüz yüz, her duyduğunuz isim, her tanıştığınız insanlar birer birer yabancılaşır.

 

Mecburen gitmekten başka çarenin olmadığının hissine kapılırsın sadece.

Mecburen gidişin çare olduğuna inanıp gitmek isteriz sadece uzaklara sebepsiz, bir bakmışsın gitmenin çare olmadığını görürsünüz. Aslında bizler mücadeleci bir ruha sahip olmadığının kanıtıdır sebepsiz gitmelerimiz. Şimdi artık biliyorum ki herhangi bir insanın hakkında hiçbir zaman tam olarak kanaat oluşturmamak gerekir. Ne zaman mecburen gidişinize karar veremezsin. Her insan kendi kaderinden sorumludur.

 

Mecburen gitmeler bazen en iyi bir durumdur. Her şey olasılık halindedir. En çocuk haliniz sadece kendinize saklanmalıdır. Bulanık zihinli ve başkasının gölgesinde konuşan insanlardan kaçınmak gerekir.

 

Hiçbir davranış göstergesini yok saymamak ve parantez içlerini didikleyerek olabildiğince doğru yorum yapmak gerekir. Gitmekte vardır bir duygu ve olasılığın farkında olmalıyız.

 

Bilmem ki sende farkında mısın?

Doğallık, samimiyet, içtenlik bunları en hoyratça bozguna uğratan maskesiz insanların diline destan olmuş gibi görünüyor artık bana nedense mecburen gitmeler.

 

 

Yorum : Abbas MUTLU

Düzenleme: Murat SEVER

Yorum Yap

Toplam 0 Kez yorumlandı.
Advert Advert

Diğer GÜNCEL Haberleri

Advert
Advert
Advert ">

Arşiv Arama

HAVA DURUMU
Gün
Bugün
Sıcaklık
12°C / 5°C
Durum
Parçalı Bulutlu
Namaz Vakitleri
İmsak
05:55
Güneş
07:23
Öğle
12:26
İkindi
14:55
Akşam
17:17
Yatsı
18:38

Anket

Tümü
İDAM GELSİN Mİ?
EVET
HAYIR
KARARSIZ