Advert
Döviz Kurları
  • Bist : 96.603,75
  • Altın : 242,10
  • Dolar : 6,2605
  • Euro : 7,3144
Şanlıurfa Hava Durumu
Az Bulutlu Sıcaklık : 32°C / 20°C Durum : Az Bulutlu
Bu haber 13 Mart 2018 14:07:32 Tarihinde eklenmiştir. 718 Defa Okundu.

Ağaç dalıyla define ve su bulma

Ağaç dalıyla define ve su bulma:

Ağaç  dalıyla define  ve su bulma

Ağaç dalları ile boşluk ve su arama çok eski yıllara dayanmaktadır.

 

Radyestezi bilim dalıdır.

Diğer adı sihirli değnek yada su cadılığı olarakta bilinir, ağaç çeşidine göre su, boşluk yada altına gittiği söylenir. bunların bir kısmı Y şeklinde hazırlanıp kullanılırken bir kısmı 2 ayrı parça kesilip kafa kafaya değdirilerek kullanılır. Amerika’da en sık rastlanan dovsing şeklindeki çubuk yapımıdır bizim anlayacağımız şekil Y şeklidir.

Y şeklinde kesilmiş bir modelin toprak altında bulunan su, altın, gümüş,, değerli taşlar ve başka objeleri, herhangi bir bilimsel aparat kullanmadan bulma çalışmasıdır. Amerika’da kullanılan ağaç çeşitleri söğüt, şeftali ve fındık ağaçlarıdır. Buradaki mantık dalların yeni kesilmiş olup, ölmemek için suya hareket etmesiyle alakalıdır. Tamamen kurumuş bir daldan verim almanız söz konusu olamaz gibi bir teoride mevcuttur.

Dal mutlaka yaş yada tamamen kurumamış olması gereklidir. Ülkemizdeki ağaç dalı tecrübeleri ise delice dediğimiz zeytin dalının altına, dut ağacının-da suya hareket ettiği iddia edilmektedir.

 

Genelde y şeklinde kullanılan bu dallar bazı kesimler tarafından sırça parmaktan daha ince 2 zeytin dalı kesip bunların uçlarına V şekli verip sonra her 2 elindeki dalları kafa kafaya getirerek arama yapar.

 

Bunun Y lerden farkı ise altına gitmesiyle alakalıdır. altın ne kadar uzak olursa olsun dallar ileri hareket ederek sizi altına götürür. Altına geldiğinde ise aşağı doğru hareket eder. Y çubukla arama yapan bir kişi ise Y nin çatal uçlarından tutup alttaki ana dalı yukarı yada yatay pozisyonda kullanmalıdır.

Çatalları çok sıkmadan hareket ederken suya geldiğinde ana dal şak diye aşağı pozisyona gelir.

 

Define işaretleri

Yorum Yap

Toplam 0 Kez yorumlandı.

Diğer GÜNCEL Haberleri

Advert

Köşe Yazarları

Tümü
Advert

Arşiv Arama

HAVA DURUMU
Namaz Vakitleri
İmsak
04:42
Güneş
06:04
Öğle
12:26
İkindi
15:51
Akşam
18:35
Yatsı
19:50

Anket

Tümü
İDAM GELSİN Mİ?
EVET
HAYIR
KARARSIZ