Advert
Advert
Döviz Kurları
  • Bist : 90.051,10
  • Altın : 214,41
  • Dolar : 5,3526
  • Euro : 6,0881
Şanlıurfa Hava Durumu
Parçalı Bulutlu Sıcaklık : 12°C / 5°C Durum : Parçalı Bulutlu
Bu haber 12 Mart 2018 20:49:28 Tarihinde eklenmiştir. 643 Defa Okundu.

HÜDA-PAR, HDP İLE İTTİFAK YAPACAK MI?

HÜDA-PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, HDP ile ittifak yapıp yapmayacaklarına ilişkin soruya, katıldığı radyo programında cevap verdi. HÜDA-PAR lideri Yapıcıoğlu, "Bahsettiğiniz seçim ittifakıysa, seçim barajını aşmak için barajı aşamayacağını belirten partilerin bir araya gelmeleri mümkündür bize göre" dedi.

HÜDA-PAR, HDP İLE İTTİFAK YAPACAK MI?

HÜDA-PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu son günlerin en önemli gündem maddesi 'seçim ittifakı' hakkında açıklamalarda bulundu. RS FM'de Yavuz Oğhan'ın programına bağlanan Yapıcıoğlu, programda seçim ittifakına ilişkin soruları yanıtladı.

Herhangi bir partiden ittifak teklifi beklentileri olmadığını belirten Yapıcıoğlu, "Öyle bir beklenti içinde değiliz. Prensip olarak hiçbir şekilde şu veya bu parti ile ittifak içinde girmeyiz diye bir şey de yok. Onu ifade ettim. Çok yanlış bir çıkarım da yapılmaz. Herhangi bir ittifak teklifi içinde olmadığımızı belirtmem gerekir." dedi.

 

"TEKLİFİN İÇERİĞİNE BAKARIZ"

Olası bir ittifak teklifinin partinin yetkili kurulları tarafından değerlendirileceğinin altını çizen HÜDA-PAR Genel Başkanı Yapıcıoğlu, "İttifak yapabiliriz. Bize herhangi bir partiden ittifak teklifi gelirse, teklifin içeriğine bakarız. Değerlendirmeye değer bir teklif olduğu kanaatine varırsak partinin yetkili kurulları ile bir değerlendirme yaparız. İhtimaller üzerinde detaylı konuşmanın doğru olmadığını düşünüyoruz" diye konuştu.

 

"HERHANGİ BİR PARTİYLE 'İTTİFAK YAPMAYIZ' DEMİYORUZ"

HDP ile ilgili bir soruya yanıt veren Yapıcıoğlu, seçim ittifakı yasasının Meclis'e sevk edildiğine dikkat çekerek "Şu anda yüzde 10'luk bir seçim barajı var. Seçim barajını aşmak için barajı aşamayacağını belirten partilerin bir araya gelmeleri mümkündür bize göre. Bizim herhangi bir parti ile seçim ittifakı ile ittifak yapmayız diye bir şey ortaya koymuyoruz. Bize gelmiş herhangi bir teklif de yok. Bizim de teklif götürme gibi bir niyetimiz yok" şeklinde konuştu.

 

Yeniakit

Yorum Yap

Toplam 0 Kez yorumlandı.
Advert Advert

Diğer GÜNCEL Haberleri

Advert
Advert
Advert ">

Arşiv Arama

HAVA DURUMU
Gün
Bugün
Sıcaklık
12°C / 5°C
Durum
Parçalı Bulutlu
Namaz Vakitleri
İmsak
05:55
Güneş
07:23
Öğle
12:26
İkindi
14:55
Akşam
17:17
Yatsı
18:38

Anket

Tümü
İDAM GELSİN Mİ?
EVET
HAYIR
KARARSIZ