VİRANŞEHİR'Lİ ANTROPOLOG'DAN ÖRNEK DAVRANIŞ
Advert

VİRANŞEHİR'Lİ ANTROPOLOG'DAN ÖRNEK DAVRANIŞ

Viranşehir'li Antropolog'dan örnek davranış

VİRANŞEHİR'Lİ ANTROPOLOG'DAN  ÖRNEK DAVRANIŞ
Advert

Mardin Müzesi'nden sonra Büyük Mutlu Ortaokulu. Uzun süre Mardin Müzesi'nde müze eğitimcisi olarak binlerce çocuklara müze eğitimi vererek çocukların tarihine kültürüne değer verecek çalışmalar yürüttü. Şimdi ise kendi köyünde kendi okulunda görev yapmaya başladı. 

Viranşehir Org Haber'e açıklamalarda bulunan Antropolog Ahmet Yavuklu;
Şanlıurfa Viranşehir ilçesi Büyük Mutlu Köyü, kendi köy okulumda Büyük Mutlu Ortaokulu'nda  ingilizce derslerine girmek üzere görev aldım. Okulumuz yeni olduğu için başta kütüphane olmak üzere  bir çok eksiğimiz bulunmaktaydı. Sosyal medya hesaplarım da kitap toplama kampanyası başlattım. Yurtdışından ve bir çok ilimizden kitap desteği aldım. Halen destek akmaya  devam ediyoruz.

Amaçlarımdan bir tanesi çağdaş yaşama sanata uygarlığa bir bakış açısını yaratarak,teorik bilgilerin drama, oyunsal kuramsal çerçeve içerisinde  
onları eğitimek ve geleceğe hazırlamaktır.Çocuklara masal anlatarak okuyarak onlarla birlikte kültürel, sanatsal konuları araştırarak yeni bakış açılarını kazandırmaktır.Dolayısıyla kitap kampanyamıza herkesin katkı sağlayacağını umuyorum. Çocuklarımıza vakitlerini kütüphanede geçirecek bir eğitim sistemini kurmaktır hedefimiz. Kitap konusunda bana ençok destek sağlayan arkadaşım Uzman Psikolog Mine Batu ve okulumuzun eksik materyallerine destek yaratan sağlayan Pınar Nişancı ’ya teşekkürlerimi sunuyorum. Dilerim bu kampanyada kütüphanemizi kitaplarla doldururuz. Çocuklar bizim geleceğimiz onları yarınlarımızı aydınlatmaları için eğitmemiz ve aydınlatmamız gerektiğine inanıyorum.

Viranşehir'de internet üzerinde haber yayıncılığı yapan Viranşehir Org Haber Genel Yayın Yönetmeni Sayın Murat Sever ve ekibine desteğinden dolayı teşekkür ediyorum dedi.

Son ek olarak kampanyaya destek sağlamak isteyenler:
Adres: Büyük Mutlu Köyü, Büyük Mutlu Ortaokulu 
Şanlıurfa-Viranşehir
Ahmet Yavuklu
05435119960

 

Viranşehir haber büyük mutlu ortaokulu viranşehir haber Merkezi son haber Merkezi abbas mutlu ve murat sever
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SÜRÜCÜSÜNÜN DİREKSİYON HAKİMİYETİNİ KAYBETTİĞİ ARAÇ DEREYE UÇTU
SÜRÜCÜSÜNÜN DİREKSİYON HAKİMİYETİNİ KAYBETTİĞİ ARAÇ DEREYE UÇTU
VALİ ERİN UYARDI!
VALİ ERİN UYARDI!