KUR'AN-I KERİM'İN İÇİNDE KIL BULUNMASI
Advert

KUR'AN-I KERİM'İN İÇİNDE KIL BULUNMASI

Yüce Kitabımız Kur'an-ı Kerim'in İçinde Kıl Bulunmasını Ve Bunun Kaynatılarak İçilmesi İle Koronavirüsünden Korunulacağı Söylentilerini Viranşehir Öztop Cami İmamı Ramazan Sabırdan Hocaya Sorduk

KUR'AN-I KERİM'İN İÇİNDE KIL BULUNMASI
Advert

Son günlerde sosyal medyada çıkan söylentilere karşı görüşüne başvurduğumuz Şarkpınar Mahallesi Suphi Öztop Camii İmamı Ramazan Sabırdan Hoca, Haber sayfamız genel yayın yönetmeni Murat Sever'e yaptığı açıklamada;

Aslı astarı bilinmeyen bu tarz safsatalara inanılmaması gerektiğinin altını çizerek, Tüm dünyayı saran koronavirüs korkusu, bazı kendini bilmezleri harekete geçirmiş bulunmakta.

"Güya, birileri bir rüya görmüş, bu rüyada peygamber efendimizi görmüş ve kendisine 'Kur'an-ı Kerim'in Bakara Süresi'nin içinde kirpik kılı olduğunu ve bunu suya koyup kaynatıp içen kişileri Koronavirüs'ten koruyacağını bildirmiş, bu gibi hurafeler sosyal medyada dolaşmaktadır. Ya bırakın Allah aşkına, Bunların aslı astarı yoktur, inanmayınız.Bu tür şeylerin Mübarek dinimizle hiç bir ilgisi ve alakası bulunmamaktadır. Yüce islam dinimiz ve kutsal kitabımız bu tür hurafelere alet edilmemelidir.Derdi veren Allah şifasınıda elbette ki verecektir.Ama birilerinin bu rüya masallarıyla o şifa verilmez.

Yani onca alimler, Allah dostu insanlar dururken bir tanesinin çıkıpta rüyama peygamber efendimiz girdi bu hastalıkla ilgili bu yolu gösterdi demesi akla mantığa uymaz.Kur'an-ı Kerim okuyan tüm herkesin illaki bir kirpiği bir saç teli, kutsal kitabımız içine düşüp sayfa aralarına sıkışıp bulunabilir.Bunu alıpta bazı manalara çıkarmayalım.Ayrıca manen güçlü kalmak için bol bol Kur'an okumakta, dua etmekte fayda vardır".

Hastalıkla ilgili tabiplerimizin önerilerini dinleyelim ve bu Koronavirüsün tüm dünyayı etkisi altına almadan ilacının bulunması için dua edelim. dedi. 

Kur'an-ı Kerim Kıl Bulunması Ramazan Sabırdan Kur'an İçinde Kıl Bulunması Koronavirüs
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SÜRÜCÜSÜNÜN DİREKSİYON HAKİMİYETİNİ KAYBETTİĞİ ARAÇ DEREYE UÇTU
SÜRÜCÜSÜNÜN DİREKSİYON HAKİMİYETİNİ KAYBETTİĞİ ARAÇ DEREYE UÇTU
VALİ ERİN UYARDI!
VALİ ERİN UYARDI!