Türkiye'nin Flaş Kararı Sonrası Avrupa'da Büyük Panik!
Advert

Türkiye'nin Flaş Kararı Sonrası Avrupa'da Büyük Panik!

Türkiye'nin Flaş Kararı Sonrası Avrupa'da Büyük Panik!

Türkiye'nin Flaş Kararı Sonrası Avrupa'da Büyük Panik!
Advert
Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, 33 askerin şehit edilmesinin ardından, Türkiye'nin kara ve deniz kapılarını açarak mültecilerin geçişine izin vermesi kararı sonrası, "AB, güvenlik çıkarlarını korumak için gerekli her türlü önlemi tartışıyor" açıklamasını yaptı.

 

Yunanistan ve Bulgaristan ise, Türkiye sınırına yönelik önlemlerin artırılacağını duyurdu.

 

Suriye'nin İdlib kentinde Esed rejiminin hava saldırısında 33 asker şehit düştü. Saldırının ardından Türkiye, Avrupa'ya gitmek isteyen tüm mültecilere sınır kapılarını açarak, karada ve denizde kolaylık sağlanacağını açıkladı.

 

AVRUPA'DA PANİK

 

Avrupa'dan ise konu ile alakalı ilk açıklama geldi. Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, İdlib'de yükselen tansiyonun düşürülmesi için çaba sarf edilmesi gerektiğini söyledi. Saldırlardan en çok sivillerin etkilendiğini söyleyen Borrell, "AB, güvenlik çıkarlarını korumak için gerekli tüm tedbirleri dikkate alacaktır. İlgili tüm aktörlerle temas halindeyiz" dedi.

 

ATİNA YÖNETİMİ TEDBİRLERİNİ ARTIRDI

 

Yunanistan ise, kara ve deniz sınırlarına yönelik önlemlerin artırılacağını duyurdu. Bulgaristan Başbakanı Borissov, mülteci akını nedeniyle Türkiye ile olan sınırda önlemlerin artırıldığını söyledi

 

AB TÜRKİYE DELEGASYONU VE İNGİLTERE'NİN ANKARA BÜYÜKELÇİLİĞİNDEN TAZİYE MESAJLARI

 

Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu ve İngiltere'nin Ankara Büyükelçiliği, İdlib'de Esed rejiminin saldırıları sonucu 33 askerin şehit düşmesi nedeniyle taziye mesajları yayımladı.

 

AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Christian Berger tarafından paylaşılan mesajda şunları kaydedildi: "İdlib'te hayatını kaybeden askerler nedeniyle Türkiye'nin yaşadığı derin acıyı paylaşıyoruz. AB Türkiye Delegasyonu olarak, yakın ortağımız ve aday ülke olan Türkiye'ye en içten taziyelerimizi sunuyor, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Suriye rejimi ve destekçileri tarafından İdlib'te yeniden başlatılan ve büyük acılara neden olan askeri saldırı kabul edilemez."

 

İngiltere'nin Anakara Büyükelçiliğinin Twitter hesabından yapılan paylaşımda, "Birleşik Krallık, dün geceki korkunç olay nedeniyle NATO müttefikimiz ve dostumuz Türkiye'ye ve Türk halkına yürekten başsağlığı dileklerini sunmaktadır. İdlib'de çok sayıda Türk askerinin ölümüne ve yaralanmasına yol açan hava saldırısını en güçlü biçimde kınıyoruz" ifadesi kullanıldı. Mesajda, şehitlerin ailelerine ve yakınlarına başsağlığı, yaralananlara ise acil şifa dileklerinde bulunuldu.

 

KAYNAK : Haber7
Ab suriye viranşehir haber iblip son haber urfa haber dünya haber avrupa birliği suriyeli mülteci
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SÜRÜCÜSÜNÜN DİREKSİYON HAKİMİYETİNİ KAYBETTİĞİ ARAÇ DEREYE UÇTU
SÜRÜCÜSÜNÜN DİREKSİYON HAKİMİYETİNİ KAYBETTİĞİ ARAÇ DEREYE UÇTU
VALİ ERİN UYARDI!
VALİ ERİN UYARDI!