Kadın Ve Tarih Kongresi Şanlıurfa'da Yapılacak
Advert

Kadın Ve Tarih Kongresi Şanlıurfa'da Yapılacak

Kadın ve Tarih Kongresi Türkiye Belediyeler Birliği koordinasyonunda 2-4 Mart tarihleri arasında Şanlıurfa'da düzenlenecek.

Kadın Ve Tarih Kongresi Şanlıurfa'da Yapılacak

 

Kadın ve Tarih Kongresi Türkiye Belediyeler Birliği koordinasyonunda 2-4 Mart tarihleri arasında Şanlıurfa'da düzenlenecek.


8 Mart Dünya Kadınlar Günü ile aynı haftada planlanan Kadın ve Tarih Kongresine Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Hatice Karahan, eski bakanlardan İmren Aykut, MEB Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Safran, BM Kadın Birimi Türkiye Direktörü, Asya Varbanova, Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi Başkan Yardımcısı Barbara Toce, Prof. Dr. Aşkın Asan, BM Nüfus Fonu Toplumsal Cinsiyet Program Koordinatörü Meltem Ağduk, yazarlar İpek Çalışlar ve Nazife Şişman, iş insanı Demet Sabancı Çetindoğan, Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Başkanı Canan Güllü, TİKAD Başkanı Nilüfer Bulut, hukukçu Kezban Hatemi, gazeteciler Pelin Çift, Başak Koç, Maria Ramos ve çok sayıda akademisyen, STK temsilcisi ile parlamenter katılacak.


Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı Fatma Şahin ve Şanlıurfa Belediye Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül'ün açılış konuşmalarını, ana tema konuşmasını Prof. Ümit Meriç'in yapacağı Kongre'de kadının tarihteki yeri uzmanlar eşliğinde tartışılacak. Amacı, "kadın yazar, sanatçı, filozof ve siyasetçileri yeniden keşfederek, tarihteki kadın bakış açısını incelemek, kadınların sesleri ve seçeneklerinin tarihi önemini anlamak ve ortaya koymak" olarak belirtilen kongreyle, kadınların tarihine ilişkin bir bilinç oluşturulması ve kadınların tarihteki yeriyle ilgili araştırmaların teşvik edilmesi hedefleniyor.


Kongre ile ilgili ayrıntılı bilgi almak isteyenler kadin.tbb.gov.tr adresine başvurabilirler.

 

URFA HABERLERİ

 

Kadın ve Tarih Kongresi Türkiye Belediyeler Birliği koordinasyonu 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Fatma Şahin ve Şanlıurfa Belediye Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül' viranşehir haber son haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
2021 ASGARİ ÜCRET BELLİ OLDU
2021 ASGARİ ÜCRET BELLİ OLDU
Afetleri erkenden bilecek! Çin uzaya gönderdi
Afetleri erkenden bilecek! Çin uzaya gönderdi