CEMRE DÜŞMEYE BAŞLAYACAK
Advert

CEMRE DÜŞMEYE BAŞLAYACAK

Cemrenin düşmesi baharın geldiğini gösteren müjdedir. Baharın gelişini 4 gözle bekleyen vatandaşlar 2020 yılının ilk cemresinin nereye ve ne zaman düşeceğini merak etmeye başladı.

CEMRE DÜŞMEYE BAŞLAYACAK
Advert

Baharın habercisi olan cemreler kış mevsimi içerisinde düşecek ve havalar ısınmaya başlayacak. Dünyanın 4 mevsimi yaşayan sayılı ülkelerinden olan Türkiye'de son yıllarda mevsimler anormalleşmeye başladı. Geçtiğimiz yıla nazaran bu yıl kışın nasıl geçeceği merak konusu şimdiden. Kış mevsimi bugünlerde tam anlamıyla etkili olmaya başladı. Sonbahar mevsimi mevsim normallerinin üzerinde bir sezon sergiledi. Ancak Aralık ayının sonunun gelmesiyle birlikte ülkemize soğuk hava yerleşmeye başladı. Büyükşehirler henüz tam manasıyla karla bu yıl tanışmasa bile oldukça etkili bir soğuk hava ülkemiz üzerine oturmuş durumda görünüyor. Kış mevsimini tam olarak yurdun tamamında yaşayamadan yazın habercisi cemreler düşme zamanı geldiğinde düşecek. Sırasıyla havaya suya ve toprağa düşen cemrelerin ilki havaya ve birer hafta arayla düşecek cemrelerin ikincisi ise suya düşecek üçüncüsüde toprağa düşecek.

CEMRE NEDİR?

“Ateş”, “kor” anlamına gelen cemrenin her yıl şubat ayı sonunda başlayan takvime göre önce havaya, sonra suya, son olarak da toprağa düştüğü kabul ediliyor. “cemre düşmesi”, bahar bayramı nevruzun yaklaştığına da işaret ediyor. “cemre düşmesi” hayvancılıkla uğraşanlar için soğuk nedeniyle dışarıya çıkartamadıkları hayvanların otlaklara kavuşma zamanının yaklaştığını, tarımla uğraşanlar için de toprağın işlenme dönemine gelindiğini ifade ediyor.

2020 CEMRE TAKVİMİ

Havaya (19-20 Şubat), İkincisi Suya (26-27 Şubat) Ve Üçüncüsü De (5-6 Mart) Toprağa Düşer

 

 

Kamuajans

Cemre Düşmesi Cemre Cemre ne demek Cemre ne zaman düşer
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SÜRÜCÜSÜNÜN DİREKSİYON HAKİMİYETİNİ KAYBETTİĞİ ARAÇ DEREYE UÇTU
SÜRÜCÜSÜNÜN DİREKSİYON HAKİMİYETİNİ KAYBETTİĞİ ARAÇ DEREYE UÇTU
VALİ ERİN UYARDI!
VALİ ERİN UYARDI!