VİRANŞEHİR’DE 17 ŞUBAT ŞEHİTLERİ SALDIRININ 3. YIL DÖNÜMÜNDE ANILDI
Advert

VİRANŞEHİR’DE 17 ŞUBAT ŞEHİTLERİ SALDIRININ 3. YIL DÖNÜMÜNDE ANILDI

Viranşehir’de, terör örgütü tarafından bombalı araçla düzenlenen saldırıda şehit olan bekçi İbrahim Kete ve Ortaokul öğrencisi Ahmet Oktay Günak için anma programı düzenlendi.

VİRANŞEHİR’DE 17 ŞUBAT ŞEHİTLERİ SALDIRININ 3. YIL DÖNÜMÜNDE ANILDI
Advert

17 Şubat 2017 tarihinde İlçenin Yenişehir Mahallesinde bulunan adliye personellerinin kaldığı lojmanlara bomba yüklü araçla düzenlenen terör saldırısında emniyet bekçisi İbrahim Keten ile adliye personelinin oğlu olan ve olay sırasında yavru kediyi beslemek için dışarı çıkan Ahmet Oktay Günak şehit olmuştu.

Şehitler, hain saldırının 3'üncü yıl dönümünde Viranşehir'de dua ve karanfillerle anıldı. Dün Şehit İbrahim Keten'in Karatepe Mahallesinde bulunan mezarı İlçe Kaymakamımız Sayın Ömer Dereci, Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, kurum amir ve müdürleri, siyasi parti başkanları sivil toplum örgütleri temsilcileri ile şehit yakınlarının katıldığı törende ziyaret edilerek, Kur'an-ı Kerim ve dualar okundu. Aynı gün Şanlıurfa Merkezde Şehit Ahmet Oktay Günak'ın kabri Şanlıurfa Valisi Sayın Abdullah Erin, Viranşehir Cumhuriyet Başsavcısı Hikmet Semiz ve Viranşehir Adliyesi ile il protokolü ve sivil toplum örgütleri temsilcileri tarafından ziyaret edilerek, Kuran-ı Kerim ve dualar okundu. 17 Şubat Şehitlerini Anma Programı kapsamında bugün Şanlıurfa Valisi Sayın Abdullah Erin, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ahmet Kaytan, İlçe Kaymakamımız Sayın Ömer Dereci, Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, Ceylanpınar Belediye Başkanı Feyyaz Soylu, Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcısı Tolgahan Öztoprak, İl Emniyet Müdürü Sayın Selçuk Doğuş, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Eyyüp Sabri Kirişçi, Viranşehir Cumhuriyet Başsavcısı Hikmet Semiz, siyasi parti temsilcileri, kurum amir ve müdürleri, şehit aileleri ve gaziler, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar tarafından Viranşehir Adliyesine karanfil bırakıldı.

Ardından Şanlıurfa Valisi Sayın Abdullah Erin ve beraberindeki heyet Tepret Camisinde 17 Şubat Şehitleri için okutulan Mevlid-i Şerife katıldı. Mevlid-i Şerif'in ardından kısa bir açıklama yapan Şanlıurfa Valisi Sayın Abdullah Erin, 17 Şubat 2017 yılında Hakimler ve Savcılar Sitesinin hedef alındığı hain saldırıyı bir kez daha nefretle kınadığını belirterek 17 Şubat Şehitleri İbrahim Kete ve Ahmet Oktay Günak'ı rahmetle andıklarını söyledi.

Protokol üyeleri anma programına katılanlarla birlikte program kapsamında dağıtılan pilavdan vatandaşlarla birlikte yedi. Daha sonra protokol üyeleri Adliye Binasına geçerek Cumhuriyet Başsavcısı Hikmet Semiz'i ziyaret etti.

 

 

 

 

 

 

 

Şehit Ahmet Oktay Günak Şehit İbrahim Kete 17 Şubat Şehitleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SÜRÜCÜSÜNÜN DİREKSİYON HAKİMİYETİNİ KAYBETTİĞİ ARAÇ DEREYE UÇTU
SÜRÜCÜSÜNÜN DİREKSİYON HAKİMİYETİNİ KAYBETTİĞİ ARAÇ DEREYE UÇTU
VALİ ERİN UYARDI!
VALİ ERİN UYARDI!