BAŞKAN EKİNCİ 60 PROJEYİ HAYATA GEÇİREBİLECEK Mİ?
Advert

BAŞKAN EKİNCİ 60 PROJEYİ HAYATA GEÇİREBİLECEK Mİ?

Seçim vaadleri arasında 60 ayda 60 proje sözü veren Viranşehir belediye başkanı Salih Ekinci geçen zaman zarfında 2 projeyi faaliyete geçirdi.Diğer projeler üzerinde ise çalışmalarını sürdürüyor

BAŞKAN EKİNCİ 60 PROJEYİ HAYATA GEÇİREBİLECEK Mİ?

Ak Parti Belediye başkan adayıyken 60 ayda 60 proje vaadi veren Viranşehir belediye başkanı Salih Ekinci 2 projeyi hayata geçirmeye başladı.Bunlardan ilki Millet bahçesi olan projelerden bir diğeri ise bugün ihalesi yapılan Şırnak Mahallesinde modern bir park

Viranşehir Belediyesi ile YİKOB tarafından Şırnak Mahallesinde 12 bin m2'lik alan üzerinde yapılacak modern parkın ihalesi bugün yapıldı.

Şırnak Mahallesinde 12 bin m2'lik alan üzerinde yapılacak bu parkta, futbol sahası, basketbol sahası,tenis kortu, fitness salonu,bisiklet yolu, yürüyüş yolu ve çocuk oyun grupları bulunacak.

İhalenin hayırlı ve uğurlu olmasını dileyen Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci yaptığı açıklamada;

İlçeye bir yeşil alan daha kazandırmanın mutluluğu içerisinde olduğunu belirterek,“ Yüce Rabbim, halkımıza daha nice hizmetler yapmayı nasip etsin İnşallah”.Söz verdik, yapıyoruz.Tek hedefimiz, Sevdalı olduğumuz ilçemize güzel hizmetler yapmaktır.Bu doğrultuda daha güzel, daha yeşil ve yaşanılabilir bir Viranşehir için var gücümüzle çalışıyoruz,çalışmaya devam edeceğiz” İfadelerini kullandı.
 

PEKİ O 60 PROJE NEYDİ?

YEŞİL PROJELER

Curcup Yaşam ve Kent Parkı: Şehrin akciğerleri konumuna gelecek kent parkı; yürüyüş yolları, bisiklet yolu, seyir terası,paintbal ve piknik alanları ile güçlendirilecektir. Daha fazla yeşil alan daha fazla sosyal alan ve ruh dinginliği bu projemizde başlıca çıkış noktamız olacaktır.
Millet Bahçesi: İlçemize içerisinde yaşam alanları, havuz, lunapark, düğün salonu gibi eklentileri bulunan şehrimizin hem akciğeri hem de sosyal yaşam alanı olacak millet bahçesini ilçemize kazandıracağız.Mevcut askeri tabur alanı ve hayvan pazarı alanlarını öncelikli olarak değerlendireceğiz.

Sulutepe Mesire Alanı ve Millet Bahçesi: 30 dekarlık alan baştan projelendirilerek güvenli, ulaşılabilir bir millet bahçesi oluşturulacaktır. Market, lokanta, ibadethane gibi sosyal alanlar ile desteklenecek; su sporları gibi etkinliklerle çeşitlendirilecektir.Yeşil alan ve mangal alanları düzenlenerek halkımıza çok büyük bir alanı hediye edeceğiz.

Yeşil Viranşehir Teması Uygulaması: Yapılacak millet bahçeleri ve diğer projelerle birlikte öncelikle kamu kurumlarından başlamak üzere Yeşil Viranşehir teması uygulanacak, kurumların tamamen yeşil bahçeye kavuşmaları sağlanacaktır.Mahalle park ve sosyal alanları peyzaj ile güçlendirilecektir. Ada bazlı inşaat projeleri desteklenerek daha yeşil konutlar tasarlanması desteklenecektir.

ULAŞIM VE ALTYAPI PROJELERİ

Çevreyolu Projeleri: Şehrimizi kuzeyden Diyarbakır-Şanlıurfa ve güneyden Şanlıurfa-Ceylanpınar-Mardin karayoluna bağlayacak iki adet çevreyolu yaparak hem şehiriçi trafiği düzenleyeceğiz hem de bu alanda istihdamın önünü açacağız.

Hızlı Tren ve İstasyonu: Orta vadede hükümetimizin yatırım programına aldığı bu proje ile insan, mal ve hizmetin taşınması konusunda Viranşehir lojistik merkezi olabilecek konuma kavuşacak ve istihdama katkı sağlayacaktır.

Köprülü Kavşak ve Dal-Geç Projeleri: Hükümetimiz ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediyemiz ile ortak çalışma yaparak öncelikle Diyarbakır-Mardin kavşağı olmak üzere planlama yapacağız. İlçemizin Milli Eğitim öncelikli diğer ve kavşaklarına yan yol ve bağlantı yolları güçlendirme çalışması yapacağız.

Ulaşım Ağı Altyapısı: Yerel ulaşımın tek noktadan hizmet verdiği bir otogar yaparak Şanlıurfa-Mardin-Diyarbakır ve Ceylanpınar minibüslerinin tek noktada toplayacağız. Şehiriçi halk otobüslerinin de bu alana entegre edilmesi ile hem şehiriçi trafik rahatlayacak hem de ulaşım ağı altyapı sorunları ortadan kaldırılacaktır.

Katlı Otopark: Eski Mal Müdürlüğü ve Sosyal Yardımlaşma binalarının belediyeye devri sağlanarak şehir içi trafik yoğunluğu azaltmak için Çok Katlı Otopark yapılacak ve zemin üstü katları Merkez Sağlık Ocağı olarak hizmet verecektir.

Yenişehir Mahallesi Trafik Sorununun Çözümü: Mevcut ana arterler güçlendirilerek fizibilite çalışması sonrasında kaldırım oranları artırılmış yaya trafiği öncelikli tek yön trafik uygulamaları devreye girecektir. Mevcut tren yolu parkı çevresinde açık otopark alanları oluşturulacaktır.

Altyapı ve Üstyapı Çalışmaları: Göreve geldiğimizde beş yıllık çalışma planı oluşturulacak ve hükümetimizin desteği ile ana caddeler başta olmak üzere altyapı projesi öncelikle hazırlanacak ve uygulamaya konulacaktır. Sonrasında üstyapı çalışmaları tamamlanarak şehrimiz mamur duruma getirilecektir.

Kırsal Mahalle Yolları ve Hizmetler:Kırsal mahallelerimizin paydaşlarla birlikte planlaması yapılarak ivedilikle uygulamaya geçilecek, asfaltı olmayan köy yolu kalmayacaktır. Köy okullarına park ve oyun alanları desteği verilecek, altyapı çalışmaları tamamlanacaktır. Bütün köylerimizin köy içi yolları kendi üreteceğimiz parke taşları ile kaplanarak yüzyıla uygun hale getirilecektir.Taziye evi , cami, köy odası gibi alanlar modern hale getirilecek, eksik olan köylerde sosyal alanların oluşturulması için planlama yapılacaktır.
Toplu Ulaşım: Şehiriçi otobüsler için modern otogar ve park yerleri oluşturularak sosyal alanlar ile desteklenecektir. Kartlı sisteme geçilerek zaman ve emek tasarrufu korunacak, güzergah analizleri tekrar gözden geçirilerek hizmetin etkin olarak devamı sağlanacaktır.
Şehiriçi Trafik Yoğunluğunun Azaltılması: Şehir trafiğinin yoğunlaştığı dört ana cadde tek yön uygulaması ile devam etmekle birlikte 45 derecelik park alanları ile desteklenecektir. Ana arterler güçlendirilerek trafik buraya çekilecek, aynı zamanda çevreyolu ile transit geçiş hızlandırılacaktır. Kurulacak çok katlı otopark ile araç sayısı azaltılacaktır. Yaya trafiği öncelenerek kaldırım mesafeleri artırılacaktır.

TURİZM VE İSTİHDAM PROJELERİ

Sabır Şehir İlan Edilmesi: İlçemizin “Sabır Şehir” olarak tescil ve ilan edilmesine yönelik çalışma başlatılacaktır. Ulusal ve uluslararası alanda ilçemizin diğer kültürel ve tarihi varlıkları ile de bütünleştirerek kümülatif bir turizm ve istihdam potansiyeli oluşturulacaktır.
Eyüp Nebi Etkinlikleri: İlçemizin en büyük değerlerinden biri olan Eyüp Nebi Beldesi ve ziyaret makamlarının saygınlığına yakışır şekilde düzenli olarak etkinlikler ve tanıtım programları düzenlenecektir.Belde altyapı ve üstyapı ile hizmet noktalarının gelişimine yönelik projeler oluşturulacaktır.

SANAYİ VE İSTİHDAM PROJELERİ

Organize Sanayi ve Araç Sanayi: Araç Sanayi Sitesinin altyapı ve üstyapı çalışmaları tamamlanarak ivedilikle faaliyete geçmesi sağlacaktır.
Organize Sanayi Bölgesini gelişimi için yer ve bina desteği verilecek, aynı zamanda fuarlar ile sanayinin ilçemize çekilmesi teşvik edilecektir.İlçemizin çoğunlukla yetiştirdiği buğday, arpa, mısır, pamuk gibi ürünlerin yarı mamul ve mamul ürünlere çevrilerek satışı için teşvik ve yatırım öncelenecektir.

Bordür ve Parke Taşı Fabrikası: Belediyemiz bünyesinde bordür ve parke taşı fabrikası kurulacaktır. Öncelikle ilçemizin ihtiyaçları için kullanılacak sonrasında çevre belediyeler ile ulusal alanda satışı sağlanarak belediye bütçesine kaynak yaratılacaktır. İlçemizde işsizlik sorunu bu ve benzeri projelerle büyük oranda aşılacaktır.

YEREL KALKINMA PROJELERİ

Vismek Kurulması:Viranşehir Belediyesi İş Edindirme ve Meslek Kursları Merkezi kurulacaktır. İş-Kur ve Halk Eğitim merkezi ile ortaklaşa çalışacak bu kurumda istihdam masaları oluşturulacak ve istihdam seferberliği başlatılacaktır.

Esnaf ve Zanaatkar Siteleri: İlçemizde kurulu olan her meslek grubunun kendine ait modern ve hizmete dönük sitesi olması için ortak çalışma başlatılacaktır.Galericiler, Mermerciler, Marangozlar,Toptancılar vb.

Petrol İstasyonu: Belediye bünyesinde petrol istasyonu açılarak hem belediyenin ihtiyaçları daha ekonomik karşılanarak tasarruf edilecek hem de istihdama katkı sağlanacaktır.

Modern Hayvan Pazarı: Mevcut Hayvan Pazarı şehir dışına çıkarılacak,daha modern ve diğer hizmetlere daha ulaşılabilir olarak entegre edilmiş bir hayvan pazarı oluşturulacaktır. 
Tarım ve Hayvancılık: Çiftçilerimizin ortak girişimine öncülük edilerek ilçemizde üretilen tarım ürünlerinin nihai ürüne dönüştürülmesi ve ekin atıklarının da değerlendirildiği bir tarım ve hayvancılık sistemi ile yerel kalkınma hızlanacak ve marka değeri yaratılacaktır.

Çiftlik, Et ve Süt İşleme Tesisi, Halk Ekmek Fabrikası,Un ve Makarna Fabrikası, Yem Fabrikası gibi yatırımlar bu politikanın sonuçları olacaktır.

Soğuk Hava Deposu: Hal esnafı başta olmak üzere tüm halkımızın yıl boyunca faydalanabileceği modern ve güvenilir,kapasitesi artırılmış, sağlıklı bir Soğuk Hava Deposu kuracağız.

Modern Semt Pazarları:Dezavantajlı mahallelerimizden başlamak üzereOtopark ve güneş enerjisi sistemleri ile güçlendirilmiş daha modern ve mimari yapıya sahip aynı zamanda sosyal alanlar olarak kullanılabilecek semt pazarları kuracağız.

Peyzaj ve Süs Bitkileri Seraları: Öncelikle ilçemizin ihtiyaçlarını kendi üretimimizle karşılayacağımız Peyzaj ve Süs Bitkileri Seraları kuracağız. Ulusal pazarda satışını yaparak maddi kaynak oluşturacak ve ilçemize istihdam sağlayacağız.Seralarda çalışmak için kadınlarımıza ve gençlerimize öncelik vererek üretime etkin katılımlarını sağlayacağız.
Mezbahane ve Hayvan Kesim Merkezi: Mevcut mezbahaneyi şehir dışına taşıyarak hayvan pazarı ile entegrasyonunu sağlayacağız. Daha modern ve daha sağlıklı,ulaşılabilir bir mezbahaneye sahip olacağız.

Hayvan Misafirhaneleri ve Şehir İçi Ahırların Taşınması: Kent sağlığını sağlamak aynı zamanda güvenli ve sağlıklı hayvancılık yapılmak üzere yeni hayvan pazarına entegre Hayvan Misafirhaneleri kuracağız.Misafirhanemizde hayvanlar güvenli ortamda kalarak taşınma,lojistik problemi en aza indirilecek. Şehir içinde mevcut bulunan ahırları bu alana taşıyarak güvenli ve düzenli hayvancılığın önünü açacağız.

Kasaplar Çarşısı:Mevcut Kasaplar Çarşısını daha modern daha ulaşılabilir olarak tasarlayacağız. Tarihi mimariyi ve kültürü içinde barındıracak şekilde hizmet vermesini sağlayacağız.

YÖNETİM PROJELERİ

Sivil Toplumla Yönetim: İlçemizde kurulmuş olan tüm Sivil Toplum Kuruluşlarımız ile sürekli işbirliği içinde olacağız.Belirli periyotlarla toplantılar yaparak sorunların tespiti ve anında çözümü için planlamalar yapacağız.

Kent Konseyi ve Halk Toplantıları:Kent Konseyimiz yılın belirli zamanlarında toplanarak yönetimde güçlü bir temsil oluşturacaktır. 
Mahalle sakinleri ile düzenli olarak yapacağımız toplantılar ile halkımız yönetimde direk yerini alacak, sorunlarına en yetkili ağızdan çözüm bulabilecektir.

Ar-Ge Birimi: Belediyemiz bünyesinde kuracağımız Araştırma-Geliştirme Birimimiz ile Viranşehir’in yüzyıllık perspektifini çizeceğiz. Öncelikle şehrimizle ilgili planlar yapılarak sırasıyla uygulanmaya başlayacaktır. Sorunu tespit edip toplu çözüm önerilerini hayata geçireceğiz.

ŞEHİRCİLİK PROJELERİ

Miting-Konser Alanı-Meydan Yapımı: Yenişehir Mahallemizde halkımızın Tren Yolu Parkı olarak adlandırdığı bölümde şehrin estetiğini değiştirecek bir proje ile bir meydan oluşturacağız. Bu meydan eklentileri ile gerektiğinde miting ya da konser alanı olarak rahatlıkla kullanılabilecektir.

Belediye Misafirhanesi: Belediyeye ait eski hizmet binası dışarıdan gelen misafirlerimizin ve yapılacak organizasyonlarda görevlilerin rahatlıkla konaklayabileceği, aynı zamanda mimarisi ile şehre vizyon katacak bir proje ile şehrimize misafirhane kazandıracağız. Aynı zamanda misafirhanemiz istihdam alanı oluşturacaktır.

Araç Parkı-Bakım İstasyonu: Belediyeye ait bakım istasyonu daha ulaşılabilir bir konumda daha modern bir yapıya kavuşturulacaktır.Bakım istasyonunun mevcut yeri taşınma sonrasında otopark, düğün salonu, toplantı merkezi olarak ta hizmet verebilecek Semt Pazarına dönüştürülecektir.

İmar Planı Revizyonu:Halkımız, şehir plancıları, mimarlarımız ve müteahhitlerimiz ile kapsamlı bir imar planı çalışması yapılacak ve kısa zamanda eşitlikçi, adil ve Viranşehir’in vizyonunu değiştirecek Kentsel Dönüşüm Projelerini de içinde barındıran bir imar planı uygulamaya konulacaktır.

ÇOCUK, GENÇLİK, KADIN VE SPOR PROJELERİ

Spor Kulüplerine Tam Destek: İlçemizde faal bulunan beş spor kulübümüze belediyenin hizmetleri sonuna kadar açılacak, kalkınma ve vizyon değişikliğinde spor öncelenecek, kulüplerimize yer tahsisi yapılarak tam destek verilecektir.Spor alanında eşgüdüm sağlanarak, altyapı desteği verilecektir.

Uyuşturucu İle Etkin Mücadele:Gençlerimizin hayatına kast eden, toplum yapımızı bozan uyuşturucu ile etkin mücadele edilecektir. Eğitim programları, spor ve sosyal destekler hayata geçirilecek, metruk binaların kontrolü yapılacaktır.Diğer kamu kurumları ve özel kurumlar ile işbirliği sürekli hale getirilerek ortak eylemlere girişilecektir.

Çocuk Oyun Dünyası:15 yaş altı çocuklarımızın sağlıklı gelişimi ve zamanlarını anne-baba ve eğitmen gözetiminde verimli değerlendirebilecekleri Çocuk Oyun Dünyasını ilçemize kazandıracağız. İçerisinde havuz, kum kavuzu, paten, eğitici oyunlar vb. aktivitelerin yer alacağı oyun dünyamız yetişkinlere de hitap edecek sosyal alanlarla desteklenecektir.

Kadın Yaşam Merkezleri: Dezavantajlı mahallelerimizden başlamak üzere kadınlarımızın spor yapabilecekleri, sosyalleşebilecekleri aynı zamanda kütüphane ile desteklenerek okuma kültürünü geliştirecek , sosyal faaliyet yapabilecekleri yaşam merkezleri kuracağız.

Gençlik Merkezi ve Bilgi Evleri: Mahallelerimizde gençlerimizin eğitim, kültür,sosyal faaliyet , sosyalleşme vb. birçok ihtiyaçlarını birlikte ve olumlu olarak karşılayabilecekleri Gençlik Merkezi ve Bilgi Evleri kuracağız.

Burs Desteği: İlçemizin eğitim ve kültür düzeyini yükseltmek aynı zamanda eğitimli insan gücü oluşturarak ilçemize olumlu katkı sağlamak için özellikle şehir dışında okuyan lisans öğrencilerimiz başta olmak üzere belediye öncülüğünde oluşturacağımız plan ile öğrencilerimize burs desteği vereceğiz.

SAĞLIK VE SOSYAL PROJELER

Kadın Doğum Hastanesi: Merkezi Hükümet Yatırım Programına alınarak, ilçemiz için hükümetimizin desteği ile Kadın Doğum Hastanesini ivedilikle kazandırmak için var gücümüzle çalışacağız. Hastanemiz aynı zamanda sağlık hizmetlerini geliştirecek aynı zamanda da Viranşehir istihdamına çok olumlu katkı sağlayacaktır.

112 Acil İstasyonu: Yenişehir Mahallemizde bulunan 112 Acil İstasyonunu daha ulaşılabilir, daha modern ve olaylara daha etkin müdahale edebilecek bir konuma taşınması için çalışma başlatılacaktır.

Merkez Sağlık Ocağı:Şehir merkezinde bulunan Eski Mal Müdürlüğü ve Sosyal Yardımlaşma Vakfı binalarının devri alınarak şehrimizin sağlık ihtiyacına cevap verebilecek nitelikte modern ve donanımlı bir Merkez Sağlık Ocağı kurulması için var gücümüzle çalışacağız.

Sokak Hayvanları Barınma Merkezi: Sokak hayvanlarımız için barınma, beslenme,veterinerlik hizmetlerinin içinde olacağı aynı zamanda sahiplenme projeleri geliştirecek bir merkez kuracağız. Aynı zamanda sosyal ve sağlıklı bir kent,güvenli sokaklar oluşturulacaktır.

EĞİTİM PROJELERİ

Mtsk Düzenlemeleri: Görevliler, Sürücü Kursları ve halkımız için mevcut Mtsk Sınavları güzergahının altyapı ve üstyapı eksikleri giderilecektir. Spor Kompleksine bağlantılı hizmet noktaları oluşturulacaktır.Mevcut toprak alan otoparka çevrilerek 7/24 hizmet vermesi sağlanacaktır.

Okul Güvenliği:Geleceğimizin teminatı çocuklarımız için okul ve çevre güvenliği son derece önemlidir. Bu nedenle okul önlerinde bariyer, refüj, ışıklandırma çalışmaları ivedilikle tamamlanacaktır. Mümkün yerlerde Servis Bekleme Alanları oluşturulacaktır.Okul yakınlarındaki altyapı,üstyapı ve inşaat işlerinin okul dışı zamanlarda yapılması için planlama yapılacaktır.

Modern Öğretmenevi: Milli Eğitim Bakanlığı ile ortak proje geliştirilerek daha modern daha ulaşılabilir ve hizmetleri geliştirilmiş bir öğretmenevi kurulması için çalışma başlatılacaktır.

Etüt ve Öğrenci Kurs Merkezi:Eski Uzmanlar Tıp Merkezi binasının belediyeye devri için çalışma başlatılacak ve burası öğrencilerimizin 7/24 faydalanabileceği içerisinde kütüphane, derslik, kantin vb. bulunan etüt merkezine çevrilecektir.

Eğitime Tam Destek: İlçemizin kalkınmasında eğitimin payı yadsınamaz. Bu nedenle öğrencilerimiz için yayın ve kitap desteğimiz artarak devam edecektir.Okullarımızın peyzaj,temizlik,çöp kovası,oturma bankı gibi ihtiyaçları periyodik olarak karşılanacaktır.

Fakülte ve Kyk Öğrenci Yurdu Kurulması :Nüfusu 200.000 olan bir ilçeden dört yıllık fakülte ve Kyk Yurdu olmaması büyük bir eksikliktir. Göreve geldiğimizde Yök ve hükümetimiz nezdinde ivedilikle çalışma başlatarak ilçemize fakülte ve yurt kazandıracağız.Mevcut Meslek Yüksekokuluna yeni bölümler açılması için gayret sarf edeceğiz.

KÜLTÜR VE SANAT PROJELERİ

Viranşehir Müzesi: Eski Askerlik Şubesi binasının belediyeye devri sağlanarak açık ve kapalı alanda müze kurulacaktır. Viranşehir’in tarihini, kültürünü, folklorunu ve yaşayan değerlerini yansıtacak bu müzemiz turizme ve istihdama çok olumlu katkı sağlayacaktır. Aynı zamanda müze ile birlikte Kale Mahallesinde kültürel canlandırma projesi uygulanacaktır.
Şelengo Festivali: İlçemizin güzide ve ender bir değeri olan Şelengo’nun tanıtımı ve tescili için çalışma başlatılacaktır. Bu kapsamda içerisinde konserler,sergiler, eğitim-tarım-kültür-sanayi fuarları ve turizm fuarı da düzenlenecek Şelengo Festivali düzenlenecektir.

Konum ve Mekan İsimleri: Viranşehir’in tarihi, kültürü, folkloru ve yaşayan ya da geçmiş değerleri tespit edilerek hem müze oluşturulacak aynı zamanda kültürel dönüşüm için cadde,sokak,park, bina vb. yer ve konum isimleri bu doğrultuda meclis kararıyla değiştirilecektir.

Şehre Hizmet Ödülleri: Viranşehir’e hizmet etmiş kişi,kurum ve kuruluşlara teşekkür ve şehre hizmeti teşvik etmek için Şehre Hizmet Ödülleri ve Gala Gecesi düzenlenecektir.Şelengo Festivali ile entegre edilerek kent kültürüne çok olumlu katkı sağlayacaktır.

Ramazan Ayı Etkinlikleri: Kültürel ve dini değerlerimizi yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak aynı zamanda halkımızın Ramazan ayını içeriğine uygun geçirmesini sağlamak için plan yapılarak ay boyunca etkinlikle düzenlenecektir.

Yazlık Sinema: Halkımızın Tren Yolu Parkı olarak isimlendirdiği bölgeye yaz aylarında hizmet verecek sinema oluşturulacaktır. Kültürel mimari ile desteklenerek ilçemizde marka yaratılacaktır.

YENİLENEBİLİR ENERJİ VE ÇEVRE PROJELERİ

Güneş Enerjisi: Öncelikle belediye binalarından başlanarak kamu binalarının tümünde güneş enerjisi sistemleri kurulması için kapsamlı bir çalışma başlatılacaktır. Yapılacak yeni mimari projelerde güneş enerjili projeler öncelenecektir.

Katı Atık Yönetim ve Dönüşümü: Mevcut çöp transfer merkezi şehir dışına alınacaktır. Mahallelerde uygun yerlere ve öncelikle kamu binalarına atık ayrıştırıcı sistemler kurulacaktır. Bünyemizde atık kağıt, pil, yağ, karton, cam, şişe vb. maddelerin toplanması ve ayrıştırılması yapılarak temiz ve sağlıklı çevre oluşturulacaktır.şümle birlikte Viranşehirimizin en büyük sorunu olan ulaşım, sağlık, eğitim ve sanayi noktasında problemleri hızlıca çözerek gelişimin önündeki engelleri kaldıracaklarını söyledi.

Her alanda gelişim fikrini benimsediklerini belirten Ekinci, bu doğrultuda görevde olacağımız “60 ay için 60 proje” belirlediklerini, projelerimizin bir kısmının hükümetimizin desteği ile bir kısmının da belediyenin maddi imkânları ile hızlıca uygulanacağını, tüm projelerimizin aynı zamanda ilçemize büyük çaplı bir istihdam yaratacağını ve kamuoyu ile basın aracılığıyla paylaşıyor olmaktan büyük memnuniyet duyduğunu belirtti.

 

Viranşehir belediyesi Salih Ekinci 60 Ayda 60 proje
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
2021 ASGARİ ÜCRET BELLİ OLDU
2021 ASGARİ ÜCRET BELLİ OLDU
Afetleri erkenden bilecek! Çin uzaya gönderdi
Afetleri erkenden bilecek! Çin uzaya gönderdi