E-DEVLET İKAMETGAH BELGESİYLE 360 MİLYON LİRA KAZANDIRDI
Advert

E-DEVLET İKAMETGAH BELGESİYLE 360 MİLYON LİRA KAZANDIRDI

Vatandaşa işlemlerinde kolaylık sağlayan ve taleplerinde yardımcı olan sistem çok sevildi. E-devlette kullanıcı sayısı 45 milyon 72 bin kişiye ulaştı.

E-DEVLET İKAMETGAH BELGESİYLE 360 MİLYON LİRA KAZANDIRDI
Advert
E-devlet hedefini buldu. Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Cahit Turhan'ın yaptığı açıklamaya göre e-devletten verilen hizmet sayısı 8 bin 180'e yükseldi. 

 

ALT-ÜST SOY BİLGİSİ E-DEVLETTE PATLAMA YAŞATTI

 

Turhan, bu kapsamda "Alt-Üst Soy Bilgisi" sorgulama hizmetinin açılmasından bu yana 51 milyonun üzerinde kullanım gerçekleştiği bilgisini verdi.

 

YERLEŞİM YERİ BELGESİ E-DEVLETE GEÇİNCE VATANDAŞIN PARASI CEBİNDE KALDI

 

İkametgah belgesi olarak bildiğimiz Yerleşim Yeri Bilgisi Belgesi, daha önce sadece muhtarlıklar tarafından veriliyordu. Bu hizmet muhtarlıklarda ücretli ike e-devlette ücretsiz oldu. Bu hizmet e-devlete dahil edilince 360 milyon lira tasarruf sağlandı.

 

E-devlet'ten en çok kullanılan hizmet 268 milyonla hizmet dökümü oldu. Bunu 164 milyon ile dava dosyası sorgulama, 138 milyon ile de vergi borcu sorgulama izledi. 

 

45 MİLYON KİŞİ 53 MİLYONA ÇIKACAK

 

E-devlette kullanıcı sayısı 2019 yılında 45 milyon 72 bin kişiye ulaştı. Bu yıl hedef 53 milyon kullanıcıya ulaşmak.

 

MOBİL UYGULAMASI DA AKTİF

 

E-Devlet Kapısı mobil uygulamasından 2 bin 460 hizmetin verildiğini aktaran Turhan, "Hem android hem de IOS işletim sistemli mobil cihazlarda uygulamalarımızı sunuyoruz. Hizmetleri sunduğumuz uygulamamızın yanı sıra Belge Doğrulama ve e-Devlet Anahtar uygulamaları uygulama marketlerinde yer alıyor." ifadelerini kullandı.

 

BELEDİYELER PORTAL ÜZERİNDEN HİZMET VERİYOR

 

Turhan, e-Devlet Kapısı ile 74 ildeki 327 belediyenin sunduğu hizmetlerin yanı sıra 19 yerel hizmet kurumunun bilgi ve hizmetlerinin de kullanıcılara verildiğini anlattı.

 

ekopara .com
E devlet viransehir haber eko para ikametgâh belgesi viransehir haber abbas mutlu murat sever haberleri ekonomi haber haberler en son haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KORONAVİRÜS AŞISINDA BÜYÜK UMUT
KORONAVİRÜS AŞISINDA BÜYÜK UMUT
MERKEZ BANKASI YENİ BAŞKANI ESKİ BAKAN OLDU
MERKEZ BANKASI YENİ BAŞKANI ESKİ BAKAN OLDU