2020 HAC KURA ÇEKİMİ İÇİN ZAMAN AZALIYOR VE HEYECAN ARTIYOR
Advert

2020 HAC KURA ÇEKİMİ İÇİN ZAMAN AZALIYOR VE HEYECAN ARTIYOR

2020 Yılında Hac'a gideceklerin kura çekimi için zaman azalıyor Hacı adaylarının heyecanı artıyor

2020 HAC KURA ÇEKİMİ İÇİN ZAMAN AZALIYOR VE HEYECAN ARTIYOR
Advert

Hac kura çekimi 9 Ocak Perşembe günü Diyanet İşleri Başkanlığı Konferans Salonu'nda bilgisayar ortamında, noter huzurunda kamuoyuna açık yapılacak.

Diyanet İşleri Başkanlığı Konferans Salonu'nda saat 10:00'da çekilecek kura sonucunda 83 bin 430 kişi kutsal topraklara gitmeye hak kazanacak. Hacı adayları, kura çekiminin ardından sonuçları saat 21.00'den itibaren e-Devlet üzerinden öğrenebilecek.

Ayrıca hacı adaylarına kısa mesaj yoluyla kura sonucuna ilişkin bilgi iletilecek. Hac kesin kayıtları, 13-24 Ocak'ta müftülükler ve acentelere yapılacak. Kesin kayıt belgesi alınırken 'Diyanet İşleri Başkanlığı Organizasyonu' veya 'Acenta Organizasyonu' tercihleri de yapılabilecek.

Belirlenen süre içerisinde kesin kayıt yaptırmayanların yerine, hac konaklama türlerine göre kura sırası gözetilerek 30 Ocak-07 Şubat 2020 tarihleri arasında illere dağıtılan kontenjanlar çerçevesinde kayıtlar alınacak. Hacca gitmek için başvuru yapan kişiler kuranın kendilerine çıkıp çıkmadığını e-devlet üzerinden sorgulayabilecek. e-devlet üzerinden T.C Kimlik numarası ve e-devlet şifresi ile sisteme giriş yapan vatandaşlar kura sonuçlarını öğrenebilecek.

Diyanet İşleri Başkanlığı, 2007-2020 yılları arasında kayıt yaptırıp daha önce hiç hacca gitmemiş şehit anne, baba, eş ve evlenmemiş çocukları ile gazi ve eşlerinden müracaat edenleri kurasız olarak hacca götürecek. Hac ibadeti için kutsal topraklara gidişler 22 Haziran 2020'de başlayacak, 25 Temmuz 2020'de ise tamamlanacak. Dönüşler ise 06 Ağustos 2020'de başlayıp 02 Eylül 2020 tarihinde sona erecek.

Diyanet Diyanet İşleri Başkanlığı Hac Kabe Hac kura çekim zamanı Hac Kura Çekimi Hac kura çekim sonuçları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KAMYONA ÇARPAN15 YAŞINDA Kİ  MOTOSİKLET SÜRÜCÜSÜ ÖLDÜ
KAMYONA ÇARPAN15 YAŞINDA Kİ MOTOSİKLET SÜRÜCÜSÜ ÖLDÜ
ÇİN'DE BU DEFA BİR BAŞKA SALGIN HASTALIK BAŞ GÖSTERDİ
ÇİN'DE BU DEFA BİR BAŞKA SALGIN HASTALIK BAŞ GÖSTERDİ