GELİ HA GELİ
Advert

GELİ HA GELİ

Viranşehir Kaymakamlığı, GAP İdaresi Başkanlığı ve Viranşehir Ziraat Odası Başkanlığı'nın işbirliğinde yürütülen " Öğrencilerimiz ve Çiftçilerimiz Birlikte Üretimde "projesi kapsamında mantar atölyesi ve tavuk çiftliği kurulumuna başlandı.

GELİ HA GELİ
Advert

Tarım Lisesi olarak bilinen Viranşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde devam eden çalışmaları Kaymakam Ömer Dereci yerinde inceledi. Kaymakam Ömer Dereci'ye Ziraat Odası Başkanı Bahri Ekinci, Kaymakamlık Proje Ofisi Koordinatörü Fethi Üncal, Viranşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Nedim Özkan eşlik etti.

Yürütülen çalışmalar hakkında Kaymakamlık Proje Ofisi Koordinatörü Fethi Üncal'dan bilgi alan Kaymakamı Ömer Dereci,

Tarım ve hayvancılık potansiyeli yüksek olan Viranşehir'de çok önemli bir proje yürüttüklerini belirterek: " GAP İdaresi Başkanlığı ve Ziraat Odası Başkanlığı'nın destekleri ile yürüttüğümüz " Öğrencilerimiz ve Çiftçilerimiz Birlikte Üretimde" Projesi kapsamında 325 m2'lik alanda 3 adet mantar atölyesinin kurulum çalışmalarına başlandı. Yine proje kapsamında 800 tavuk kapasiteli yumurta tavukçuluğu atölyesini de faaliyeti koyacağız. 800 bin dekar sulu arazisi olan Viranşehir'de geleneksel yöntemlerle zirai faaliyet yürütülmesi ilçe ve ülke ekonomisine katkı sağlamayacaktır. Modern yöntemlerle tarım teknolojilerini kullanmak zorundayız. Tarım Lisesinde eğitim gören öğrencilerimiz öğrendikleri teorik bilgileri uygulama atölyelerinde pratiğe dökebilecekler. Tarımda  uygulamaları modernize ederek Viranşehir'de tarım çeşitliliğine artıracağımız gibi geleneksel yöntemlerle elde edilen ortalama verimin en az 10 katı verim elde edilmesini sağlamış olacağız. GAP İdaresi Başkanlığına ve Ziraat Odasına desteklerinden ötürü teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Ziraat Odası Başkanı Bahri Ekinci,

Viranşehir'de tarımı geliştirmek için her türlü projeye destek olmaya çalıştıklarını kaydederek: " Tarım Lisesinden, tarım ve hayvancılık potansiyeli yüksek olan ilçemize donanımlı üreticiler mezun etmek istiyoruz. Bilgi ve birikime sahip öğrencilerimiz gelecekte ilçemizin tarımına çok önemli katkıları olacaktır. Yürütülecek proje ile hem öğrencilerimiz hem de çiftçilerimiz uygulamaları yerinde görme fırsatı bulacaklar. Viranşehir Kaymakamlığımız ile işbirliği içinde ilçe ekonomisine katkı sağlayacak projelere Viranşehir Ziraat Odası Başkanlığı olarak destek vermeye hazırız" ifadelerini kullandı.

Viranşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Nedim Özkan,

Yapım çalışmalarına başlanan proje ile öğrencilerin öğrendiklerini uygulama fırsatı bulacaklarını belirterek, desteklerinden ötürü Kaymakamımız Sayın Ömer Dereci'ye, Ziraat Odası Başkanı Bahri Ekinci'ye ve GAP İdaresi yetkililerini teşekkür etti.

 

 

 

 

 

 
Viraşehir kaymakamı Ömer Dereci.Fethi Üncal Nedim Özkan Bahri Ekinci Tavuk Çiftlği
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
OKULLAR AÇILIYOR
OKULLAR AÇILIYOR
BAKAN SOYLU; EHLİYETLER PAZARTESİ GÜNÜNDEN İTİBAREN ÜCRETSİZ OLARAK KİMLİK KARTINA YÜKLENECEK
BAKAN SOYLU; EHLİYETLER PAZARTESİ GÜNÜNDEN İTİBAREN ÜCRETSİZ OLARAK KİMLİK KARTINA YÜKLENECEK