İpekyol Gençlik Merkezi Müdürlüğü'nden Örnek Proje
Advert

İpekyol Gençlik Merkezi Müdürlüğü'nden Örnek Proje

İpekyol Gençlik Merkezi, gençlere kitap okuma alışkanlığı kazandırmak için Kitaplar Bizden, Okumak Sizden adlı projeyi başlattı.

İpekyol Gençlik Merkezi Müdürlüğü'nden Örnek Proje
Advert
Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı İpekyol Gençlik Merkezi; akademi, atölye, sosyal, kültürel, sportif, sanatsal ve değerler eğitimi faaliyetlerin dışında gençlere kitap okuma alışkanlığı kazandırmak için “Kitaplar bizden, okumak sizden” adlı projeyi başlattı.    

 

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Şanlıurfa İpekyol Gençlik Merkezi Müdürü Müslüm Aktabur, şu sözlere yer verdi:  

 

“Kitaplar hazinedir. Ne kadar fazla kitap okunursa o kadar fazla bilgiye ulaşılmış olur. Bilinçli bir okuyucu hayatta kendisine lazım olacak birçok alanda okumalar yapar, ilgisini çeken bir alanda ise derinleşmeye ve uzmanlaşmaya çalışır. Televizyonları kapatarak evimizde her akşam kitap okuma saatleri yapabiliriz. Böyle bir aile ve yetişen kişiler de bilgili, beşerî ilişkileri seviyeli, özgüven sahibi olgun kişiler olurlar. Bir insanın hayatta kendisine yapabileceği en büyük iyilik kitap okuyarak bilinçli bir okur olmaktır.  

 

Bu maksatla Gençlik ve Spor Bakanlığımızın başlatmış olduğu Kitap Okuma Halkalarına yönelik olarak, İpekyol Gençlik Merkezimiz köy okulları başta olmak üzere kitap okumak isteyen gençlerimizle okul yönetimi, rehber öğretmenler, kamu kurum kuruluşlarındaki çalışanları, kitapseverleri, gönüllüleri de projeye katarak elimizdeki imkânlar çerçevesinde 5 kişiden oluşacak şekilde kitap okuma halkaları kurup, kitaplar veriyoruz ve bir ay sonra kitap okumaları bittikten sonra onlarla belirli bir yerde veya İpekyol Gençlik Merkezinde buluşarak kitapla ilgili kritik ve geri dönüşler yapıyoruz. Amacımız tüm insanların bu kapsamda daha fazla kitap okumasına vesile olmaktır.”

 

İpekyol gençlik ve spor örnek davranış viransehir haber urfa haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
CUMARTESİ VE PAZAR SOKAK YASAĞINDA AÇIK OLACAK YERLER
CUMARTESİ VE PAZAR SOKAK YASAĞINDA AÇIK OLACAK YERLER
1 MAHALLE 77 EV KARANTİNAYA ALINDI
1 MAHALLE 77 EV KARANTİNAYA ALINDI