Advert
Advert
Döviz Kurları
  • Bist : 101.729
  • Altın : 226,45
  • Dolar : 5,3028
  • Euro : 6,0029
Şanlıurfa Hava Durumu
Kuvvetli Yağmurlu Sıcaklık : 7°C / 3°C Durum : Kuvvetli Yağmurlu
Bu haber 04 Temmuz 2017 23:46:34 Tarihinde eklenmiştir. 3435 Defa Okundu.

VİRANŞEHİR HALA TAŞ DEVRİ DÖNEMİNİ YAŞIYOR

Köstebek yuvasına çevrilen yollarda bir türlü sona gelinemiyor.Esnaf ilkel yollarla sorunu çözmeye çalışıyor.

VİRANŞEHİR HALA TAŞ DEVRİ DÖNEMİNİ YAŞIYOR

Büyükşehir belediyesinin başlatmış olduğu ve bir yılı aşkındır süren prestij kaldırım çalışmasında bir türlü sona gelinemedi ve gelinemeyecek gibi

 

Viranşehir halkının bir yılı aşkındır bitmek bilmeyen ve köstebek yuvasına çevrildiği memlekette esnaf işlerin yarım bırakılıp gittiği noktada devreye giriyor. Kimisi kazma kürekle kimisi hotumlarla ve kimisi de böyle eski dönemleri anımsatan silindir taşlarla (loğlog) bir an önce tozsuz çamursuz ve huzurlu günlerin hızı için mücadele ediyor. Ama ne yazık ki aynı mücadeleyi bu çalışmaları başlatanlar göstermiyor.Viranşehir halkına bir ceza gibi yapılan bu kaplumbağa yürüyüşü misali çalışmalarda esnafın tadı tuzu hele alışverişi siftahı hiç yok. Denetimin ve muhatabın olmadığı çalışmalarda millet adeta isyan ediyor.

 

Bu konuda ki sitemlerini dile getiren H.İbrahim B. Adında ki bir esnaf

                                                                                                                                                

İnanın yıllardır küçük belediyeydik ama huzurluyduk mutluyduk memleketimiz güllük gülistanlıktı. Herhangi bir sıkıntıda muhatap bulacağımız insan ve bir o kadar da ilgi alaka ve hizmet görüyorduk. Ne zaman ki Büyük şehir olduk ve belediyeye kayyum atanması yapıldı bir türlü iki yakamız bir araya gelmedi. Gelen kazı yapıyor giden kazı yapıyor tam bir yılı aşkındır anamızdan emdiğimiz süt burnumuzdan geldi. Kazıyı yapan da kapatmıyor çalışmaları yarım bırakıp kaçıyor Esnaf olarak birleşip bir şeyler yapabilme mücadelesine giriyoruz. Müşterilerimiz bu kazı kapanmayanlardan dolayı işyerlerimize uğramaz oldu.

 

Senede bir ayakkabı değiştirirken bir sene içinde 3 ayakkabı değiştirmek zorunda kaldık

 

Bir seneyi aşkın süredir tozu dumanı yutuyoruz. Akşam eve gittiğimizde lavaboda ağzımızdan burnumuzdan çamur çıkıyor. Her gün işyerlerimizde  toz içindeyiz. Kansere kadar varacak tozu ciğerlerimize solduruyorlar. Başka zamanlar halk sağlığı diye denetimlere çıkanlar asıl çıkılması ve denetim yapılması gerekilen bu günlerde nedense hiç ortalıkta yoklar.

 

Halkın sağlığını sadece zavallı esnaf mı bozuyor?

 

Neden bu gibi durumlarda dışarı çıkılmıyor denetim yapılmıyor. Hani benim sağlığımı koruyacak denetim

Vatandaşın yürüme kaldırım hakkı diye esnafları sürekli denetleyenler de bu durumda ortalıkta yoklar.

 

Halk sağlığı denetimi esnaf.

Vatandaşın kaldırım hakkı denetimi esnaf.

 

Güçleri sadece ekmek kazanma derdinde olan zavallı mahkum esnafa yetiyor.Olmadı cezayı kes git. Nasıl olsa zavallı gariban eli mahkum esnaf ödeyecek.Esnaf sahipsiz değildir.Esnafın da Allahı vardır. Bir gün devran dönecek.

 

Nasıl bir adalettir anlamış değiliz.Viranşehir belediyesine gidiyorsun Büyükşehir belediyesi bakıyor diyor.Büyük şehir belediyesine gidiyorsun elektrik şirketi işlerini bitiremedi diyor.Elektrik şirketine gidiyorsun muhatabımız değilsiniz diyor.

 

Peki nasıl bir ihale nasıl bir denetimdir bu?

Hiç bir kurumun  vatandaşın hakkını korumak adına başka kurumu denetleme hakkı yok mudur?Sorarım size.

 

Yav haho yav.

 

Kim bu memlekete ne zaman sahip çıkacak?

 

Kim bu esnafa  ne zaman sahip çıkacak?

 

Vergisi kirası sigortası işçisi her şeyden ötesi çoluk çocuğunun nafakasının hesabını kimler acaba Allah'a nasıl verecek?

 

Sesimizi duyuracak bizim yanımızda olması gereken ve haber yapıp ilgili yerleri haberdar edecek kişilerde maşallah yemeklerde davetlerde taziyelerde fotoğraf çekme yarışına girmiş.

 

Neden kimse bu memlekete sahip çıkmıyor?

Neden bu insanlara bu işkence yapılıyor?

 

E biraz insaf ya Biraz alaka ya. Dedi

 

Murat Sever

To use reCAPTCHA you must get an API key from https://www.google.com/recaptcha/admin